Rugpjūčio 23 d., praėjus lygiai dviem mėnesiams, po J. Prigožino bandymo sukilti prieš Rusijos karinę vadovybę, Tverėje sudužo nedidelis keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 10 žmonių. Tarp jų – ir pats J. Prigožinas.
„Visi esame šiek tiek pamišę“
Neseniai iš karo Ukrainos teritorijoje grįžęs vienas iš „Wagner“ samdinių opoziciniam rusiškam leidiniui „Meduza“ tvirtino, kad grupės vadai planuoja įrašyti vaizdo kreipimąsi į kovotojus.
„Todėl, kad kažkas panikavo, kažkas meldėsi. Dabar visi esame šiek tiek pamišę. Ir yra daug labai piktų žmonių: jie nori atkeršyti. Ko tik jie nesiruošia! Eiti į Kremlių su automatu. Visi supranta, kad tai buvo kerštas, kad prezidentas tokių dalykų neatleidžia“, – turėdamas omenyje J. Prigožino birželį suorganizuotą maištą kalbėjo „Wagner“ samdinys.
Kitas neįvardintas „Wagner“ veteranas, šiuo metu kariaujantis Ukrainoje, savo lyderio J. Prigožino nužudymą taip pat vertina kaip V. Putino bausmę už bandymą surengti karinį maištą. Jis pabrėžė, kad lėktuvo katastrofa įvyko praėjus lygiai dviem mėnesiams po sukilimo.
„Mes šito laukėme. Klausimas buvo tik kada“, – kalbėjo rusų okupantas.
Radikalios reakcijos nebus
Tiesa, „Wagner“ kovotojai ir veteranai leidiniui pripažino, kad vargu ar reikia tikėtis radikalios reakcijos į J. Prigožino mirtį. Jie tai aiškina tuo, kad nuo birželio mėnesio situacija grupėje kiek pasikeitė.
„Dabar, jei [lėktuvas būtų nukritęs] birželio 27 d., iškart po sukilimo, tada taip, būtų reakcija. O dabar... Kažkas atostogauja, kažkas kuria savo gyvenimą, kažkas jau išėjo iš gynybos ministerijos dirbti“, – sakė vienas „Wagner“ samdinys, gavęs pasiūlymą tarnauti Afrikoje.
Anonimu likti pageidavęs „Wagner“ veteranas mano, kad apie J. Prigožino mirtį socialiniuose tinkluose bus kalbama dvi savaites, o vėliau ši žinia bus pamiršta.
„Aš iš tikrųjų šiuo metu esu ligoninėje. Ir iki šiol negavau nei atlyginimo, nei draudimo. Ir negaliu su niekuo susisiekti – telefonai tiesiog išjungti“, – pasakojo samdinys.
Leidinio šaltiniai sako nebetikintys, kad J. Prigožinas galėjo pats inscenizuoti savo mirtį, kaip kalbėta netrukus po to, kai įvyko lėktuvo katastrofa.
Prigožinas galvojo, kad išsisuko
Buvęs „Wagner“ samdinys leidiniui pasakojo, kad netrukus po bandymo organizuoti maištą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tris valandas rėkė ant grupuotės vadų. Šaltinis užsiminė, kad tuomet J. Prigožinas nusprendė, kad išsisuko su tokia bausme, nes nebuvo nužudytas iš karto.
„Jis laikė save neliečiamu. Nusprendė, kad yra nemirtingas“, – aiškino leidinio pašnekovas.
Kalbant apie būsimą „Wagner“ grupuotės likimą, jos nariai nesitiki nieko gero. Samdinių nuomone, nepaisant to, kas dabar vadovaus „Wagner“, grupė nebeturi ateities.
Vienas iš samdinių leidiniui sakė, kad buvęs „Wagner“ vadovas Andrejus Troševas šiuo metu renka savo būrį Gynybos ministerijoje. Šaltinio teigimu, po maišto V. Putinas pasiūlė kovotojams tarnauti vadovaujant jam. Tačiau pasiūlymas sukėlė tik juoką, mat A. Troševas garsėjo priklausomybe nuo alkoholio.