Devintą ryto dieną pradėti gurkšniu alaus daugeliui tikrai per anksti, tačiau tik ne šiems ekspertams, kurie iš viso pasaulio į aludarystės tradicijomis garsėjančią Belgiją atvyko išrinkti, kuris alus šiemet geriausias. Prestižiniame konkurse varžosi net 1800 alaus rūšių.
„Galima sakyti tai alaus Olimpinės žaidynės. Alūs yra atletai, tačiau taip pat ir juos ragaujantys ekspertai. Per dieną jie išbando po 40 skirtingų alaus rūšių“, – sakė konkurso organizatorius Thomas Costebonle.
Ekspertai sako, kad ryte alų ragauti geriausia, nes skonio receptoriai veikia patikimiausiai, o ir susikaupti degustuojant lengviau. Keliasdešimt rūšių alaus išmėginti šviesia galva, nelengva net ir labiausiai patyrusiems. Prie stalų ragaudami alų ekspertai susikaupę ir tylūs. Alus vertinamas skirtingose kategorijose: tamsusis, šviesusis, vaisinis, nealokoholinis ir panašiai. Jiems skiriami aukso, sidabro ir bronzos medaliai.
„Kiekviena alaus rūšis turi savo stiliaus principus, kurių turi laikytis. Mes juos ir vertiname. Panašiai, kaip šunų parodoje, kur skirtingos šunų veislės vertinamos pagal tik joms taikomus principus“, – sakė ekspertė iš JAV Lisa Morrison.
„Klausiame savęs: ar gerčiau šį alų? Tai taip pat svarbu. Mes esame alaus ekspertai, esame didžiausi jo gerbėjai, bet galiausiai produktas turi būti geriamas“, – ekspertas iš Šveicarijos Yan Amstein.
Pernai daugiausia medalių net per 80 susišlavė šeimininkai – Belgijos aludariai. Tačiau daugelio tai nestebina. Šalyje kone 400 daryklų gamina daugiau nei 1500 skirtingų alaus rūšių. Kai kurias jau ne vieną šimtą metų.