Ji pridūrė, kad Vokietija taip pat ruošiasi į apsuptą anklavą siųsti medikų komandas, sakoma jos ministerijos pranešime. Pasak ministrės, kelionės tikslas – išreikšti tvirtą solidarumą ir padėti užtikrinti palestiniečiams galimybę gauti pagalbą.
Apie pagalbos paketą ji paskelbė Jordanijoje – tai pirmasis jos kelionės po regioną, kurios metu ji taip pat aplankys Libaną ir Izraelį, etapas.
„Mūsų žinia yra aiški, – sakė ji spaudos konferencijoje Amane kartu su Jordanijos užsienio reikalų ministru Aymanu Safadi (Aimanu Safadžiu). – Mes neapleidžiame nekaltų palestiniečių motinų, tėvų ir vaikų.“
Prieš išvykdama A. Baerbock pabrėžė Izraelio teisę gintis nuo „Hamas“ ir apkaltino kovotojų grupuotę, kad Gazos Ruožo civiliai gyventojai kare naudojami kaip skydas.
Spalio 7 dieną „Hamas“ ginkluoti užpuolikai prasiveržė pro stipriai įtvirtintą Gazos Ruožo sieną su Izraeliu ir, žydų valstybės duomenimis, nužudė daugiau kaip 1 400 žmonių, daugiausia civilių, o mažiausiai 199 žmones paėmė įkaitais.
Izraelis į atakas atsakė nesiliaujančių Gazos Ruožo bombardavimu, per kurį, „Hamas“ kontroliuojamos anklavo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, žuvo daugiau kaip 3 470 žmonių, daugiausia civilių.
Izraelis taip pat įvedė paralyžiuojančią palestiniečių anklavo apsiaustį, dėl kurios jo gyventojai turi vis mažiau maisto, vandens ir degalų.
„Man svarbu aiškiai parodyti palestiniečiams, kad mes taip pat pripažįstame jų kančias“, – prieš pradėdama savo kelionę sakė A. Baerbock. Pasak jos, humanitarinė padėtis Gazoje yra katastrofiška.
Praėjusią savaitę Izraelyje ir Egipte jau besilankiusi ministrė teigė, kad Berlynas glaudžiai bendradarbiauja su Didžiojo septyneto (G-7) valstybėmis narėmis, Europos Sąjunga ir regioniniais partneriais, siekdamas užtikrinti, kad į Gazos Ruožą galėtų patekti pagalba.
Ji taip pat sakė, kad pasinaudos šia kelione, kad pasikalbėtų su visais, kurie palaiko ryšius su „Hamas“, ir aptartų, kaip užtikrinti šios grupuotės laikomų įkaitų paleidimą.