2020 metų pradžioje kilus pandemijai, dėl kurios buvo uždarytos sienos ir milijonai žmonių liko įkalinti savo namuose, vakcinų nuo COVID-19 pasirodymas buvo laikomas išsigelbėjimu.
Tačiau dėl šių skiepų, kurie buvo sukurti be galo greitai ir nedelsiant patvirtinti naudoti, keliose šalyse, įskaitant Prancūziją ir Britaniją, pareikštos pretenzijos, ieškovams teigiant, kad vakcinos pakenkė jų sveikatai.
Vokietijoje Hamburgo teismas pirmasis nagrinės bylą, iškeltą vietiniam vakcinų gamintojui „BioNTech“, kuris kartu su JAV milžine „Pfizer“ pagamino pirmąją iRNR vakciną „Comirnaty“.
Teismas nurodė, kad ieškovė teigė, jog po injekcijos patyrė viršutinės kūno dalies skausmą, galūnių patinimą, išsekimą, nuovargį ir miego sutrikimus.
Ji reikalauja 150 000 eurų žalos atlyginimo ir pripažinimo, kad atsakovas privalo atlyginti materialinę žalą, pridūrė teismas.
Jos advokatas Thomas Ulbrichas, kuris taip pat atstovauja dar 250 žmonių panašiose bylose, teigė, kad jo klientai buvo sveiki, kol jiems, kaip teigiama, po skiepų pasireiškė nepageidaujama reakcija.
Jis pažymi, kad jo turimi medicininiai dokumentai patvirtina ryšį tarp vakcinų ir simptomų, kuriuos patyrė jo klientai.
Naujosios kartos skiepai taip pat sukėlė vakcinų skeptikų, abejojančių skiepų saugumu, bangą.
Vokietijos farmacijos sektorių prižiūrintis Paulio Ehrlicho institutas (PEI), pranešė apie 338 857 įtariamus šalutinio poveikio atvejus, įskaitant 54 879 sunkias reakcijas iš 192 milijonų Vokietijoje sušvirkštų skiepų injekcijų.
Blogiausiais atvejais „simptomai labai skirtingi – nuo insulto iki trombozės ir širdies ligų“, sakė kitas Vokietijos advokatas Joachimas Cezaris-Prelleris, atstovaujantis 140 klientų, pateikusių panašius ieškinius.
Jis prašo priteisti iki vieno milijono eurų žalos atlyginimą už kiekvieną bylą, tačiau pripažįsta, kad laukiąs sunkus ir ilgas kelias.