O. Scholzas tvirtino, kad tolimojo nuotolio raketų pristatymas Ukrainai rizikuotų tiesiogiai įtraukti Vokietiją į konfliktą su Rusija. Pasak kanclerio, vokiečių kariai privalėtų programuoti raketas.
Centro dešiniųjų CDU/CSU blokas reikalauja išsiaiškinti, kaip O. Scholzas padarė tokią išvadą, nes perimtas ir Rusijos žvalgybos nutekintas aukšto rango Vokietijos oro pajėgų karininkų pokalbis prieštarauja šiems kanclerio teiginiams. Per tyrimą opozicija nori išsiaiškinti, kaip O. Scholzas galėjo skelbti apie raketas viešus pareiškimus, kurių neparemia Vokietijos kariuomenė ar gamintojas.
Anksčiau CDU/CSU siūlė atlikti atskirą tyrimą dėl saugumo spragų, leidusių Rusijos šnipams perimti pokalbį telefonu, per kurį aukšti kariuomenės vadai aptarė, kaip Ukraina galėtų panaudoti raketas „Taurus“. Per pokalbį vokiečių karininkai paminėjo ir tai, kad Ukraina gali paleisti raketas „Taurus“ be Vokietijos įsikišimo, bent jau esant tam tikroms sąlygoms.
Kyjivas nuolat prašo Vokietijos suteikti raketų „Taurus“, nes šie ginklai būtų neįkainojami smogiant gyvybiškai svarbiems kariniams taikiniams gerokai už fronto linijų. Iš oro paleidžiamos raketos gali smogti taikiniams maždaug už 500 kilometrų.
Rusijos parlamentas įspėja Vokietijos Bundestagą dėl „Taurus“ raketų tiekimo Ukrainai
Rusijos parlamentas įspėjo Vokietiją dėl „Taurus“ sparnuotųjų raketų tiekimo Ukrainai. Tokie įvykiai gali lemti Vokietijos įsitraukimą į karą, todėl Bundestagas turi tam pasipriešinti, sakoma antradienį Maskvoje paskelbtame Valstybės Dūmos kreipimesi. Federacinė Respublika esą 1990 m. sutartyje „du plius keturi“ įsipareigojo, „kad iš Vokietijos žemės sklis tik taika“. Tuo tarpu neseniai paskelbtas vokiečių karininkų pokalbis apie galimą „Taurus“ panaudojimą prieš Rusijos taikinius rodo, kad čia esama pavojaus.
Nutekintą pokalbį paskelbė Rusija. Dūmos vienbalsiai priimtame pareiškime teigiama, kad „pagal Hitlerio Luftwaffe tradicijas“ karinis vadas „tik ir galvoja apie tai, kaip nuslėpti Vokietijos ginkluotųjų pajėgų bendrininkavimą planuojamuose Kyjivo režimo nusikaltimuose“.
Dūmos parlamentarai įspėjo dėl karinio konflikto išplitimo, jei Vokietija perduotų Ukrainai „Taurus“ sparnuotųjų raketų. Jie kartu pareiškė abejones, kad kancleris Olafas Scholzas iš tikrųjų atmeta šių ginklų perdavimą.
Dūmos nariai paragino Bundestagą pradėti politinį dialogą, kad „būtų užkirstas kelias tiesioginės ginkluotos konfrontacijos tarp Vokietijos ir Rusijos katastrofai“.