Vokietijos karinių jūrų pajėgų vadas Kajus Achimas Šionbachas prisišnekėjo. Štai kaip viešėdamas Indijoje jis pasisakė apie Vladimirą Putiną.
„Ar Rusija tikrai suinteresuota turėti mažą Ukrainos žemės dalį, kurią galėtų integruoti į savo šalį? Ne, tai nesąmonė. Manau, kad Putinas daro jiems spaudimą, nes gali jį daryti. Jis žino, kad gali suskaldyti Europos Sąjungą. Tačiau iš tiesų jis tik nori pagarbos. Ir, Dieve, pagarbos davimas yra maža kaina, net nieko nekainuoja. Yra lengva suteikti jam pagarbą, kurios jis nori ir galbūt taip pat yra vertas“, – teigė karinių jūrų pajėgų vadas.
Ir toliau tęsė apie okupuotą Krymą.
„Krymo pusiasalis yra prarastas ir niekada nebegrįš Ukrainai. Tai faktas. Mes turime suprasti, kad politiniai klausimai yra jautrūs ir paremti emocijomis“, – kalbėjo K. A. Schonbach.
Ir nors po šių pareiškimų K. A. Šionbachas suskubo aiškintis, kad pasielgė neapgalvotai ir kad jo išsakyta nuomonė neatitinka oficialios Berlyno pozicijos, jis jau neteko savo posto. Visgi Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrejus Melnikas vado pareiškimus pavadino vokiečių arogancijos pavyzdžiu. Ir pridėjo, kad K. A. Šionbacho atsistatydinimo tikrai nepakanka pasitikėjimui tarp šalių atkurti.
Savo ruožtu Jungtinė Karalystė pareiškė turinti informacijos, kad Maskva Ukrainoje ruošia perversmą ir į valdžią siekia atvesdinti prorusišką lyderį, buvusį parlamento Ukrainos parlamento narį Jevheną Murajevą.
Vietą Ukrainos Radoje praradęs prieš dvejus metus, šiuo metu jis valdo Ukrainos televizijos kanalą „Naš“, kurį Ukrainos reguliavimo institucijos kaltina prorusiškos propagandos skleidimu ir nuo praėjusių metų siekia uždaryti. Britų pareigūnai skelbia, kad J. Murajevas ir dar keli buvę Ukrainos politikai palaiko aktyvius ryšius su Kremliumi ir net dalyvauja planuojant Ukrainos puolimą.
„Mes palaikome Ukrainą ir sakome, kad jei Rusija mėgins įsiveržti ir ketins Ukrainoje įvesti marionetinį režimą, turės labai rimtų pasekmių“, – sakė britų premjero pavaduotojas Dominic Raab.
Pats J. Murajevas šiandien socialiniuose tinkluose pareiškė, kad Ukrainai reikia naujų lyderių ir paragino nustoti politikus skirstyti į provakarietiškus ir prorusiškus.
Jungtinės Valstijos pareiškė, kad britų informacija apie sąmokslą Ukrainoje kelia didelį susirūpinimą. Savo ruožtu Maskva tai vadina dezinformacija ir ragina Londoną „neskleisti nesąmonių“.