Gynybos ministras Borisas Pistorius pirmadienį oficialiai atidarys vadavietę Rostoko uostamiestyje, sakoma jos pranešime.
Vokietija turi didžiausią NATO karinį jūrų laivyną Baltijos jūroje ir, pasak ministerijos, spalio 1 dieną prisiėmė regiono lyderės vaidmenį.
Naujoji vadavietė (Commander Task Force (CTF)) koordinuos visų NATO sąjungininkių karinių jūrų pajėgų veiklą Baltijos jūroje ir palaikys bendrą jūrų situacijos vaizdą, teigia ministerija.
Baltijos jūra yra svarbus NATO tiekimo kelias ir ekonomiškai svarbi kaimynėms sąjungininkėms.
NATO taip pat perspėjo apie sistemingą Rusijos, turinčios uostus Baltijos jūroje Kaliningrado eksklave ir aplink Sankt Peterburgo miestą, vykdomą infrastruktūros šnipinėjimą ir kitas potencialias grėsmes regione.
Plataus masto Rusijos invazija į Ukrainą padidino baimę dėl galimos Rusijos agresijos.
2017 metais NATO nusprendė adaptuoti savo vadovavimo struktūrą ir įsteigti nuolatinę aukščiausio taktinio lygio karinių jūrų pajėgų vadavietę. Štabai planuoja operacijas ir karines pratybas bei vadovauja jūrų pajėgoms taikos metu, taip pat krizių ir karo metu.
Pasak ministerijos, CTF Rostoke vadovauja Vokietijos admirolas, jo pavaduotojo pareigas iš pradžių eis Lenkijos admirolas, o štabo viršininko – Švedijos štabo karininkas.