Kaip praneša „Euractiv“, kurį cituoja UNIAN, tai pareiškė šalies Gynybos ministerijos atstovas. Jis sakė, kad Vokietijos vyriausybė neturėjo atkreipti pernelyg didelio dėmesio į tolimų raketų temą, o jų tiekimas buvo gerokai pervertintas viešoje diskusijoje:
„Vokietija toliau rems Ukrainą ginklais, įskaitant tolimojo nuotolio raketas, tačiau nepatikslins, kokios ginkluotės sistemos bus tiekiamos ir kada.“
Kanclerio atstovas spaudai Stefanas Corneliusas taip pat patvirtino žurnalistams, kad tokios pat pozicijos laikosi ir Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas.
„Taurus“ perdavimas Ukrainai
Kaip žinoma, šių raketų nuotolis yra daugiau nei 500 kilometrų, jos gali pataikyti į strateginius taikinius, pavyzdžiui, tiltus ir vadavietes giliai priešo užnugaryje. Ukraina mano, kad šis ginklas gali žymiai sustiprinti jos gynybinius pajėgumus.
Buvęs kancleris Olafas Scholzas buvo prieš „Taurus“ perdavimą Ukrainai dėl baimės, kad Maskva gali „eskaluoti“ konfliktą. Rusija nuolat grasino šalims, kurios perdavė tolimojo nuotolio veikimo ginklus Ukrainai, tačiau iš to nieko nebuvo išėję.
Prieš rinkimus F. Merzas pareiškė esąs pasirengęs perduoti raketas Ukrainos kariuomenei. Jam atėjus į valdžią, Vokietijos vyriausybė paskelbė esanti pasirengusi svarstyti šį klausimą.
Naujasis kancleris pabrėžė, kad tokia pagalba turi būti suderinta su Europos partneriais, atsižvelgiant į tai, kad Didžioji Britanija, Prancūzija ir JAV jau teikia Ukrainai panašius ginklus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!