Nancy Faeser Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“ sakė, kad laikina statinė kontrolė galėtų būti būdas intensyviau kovoti su neteisėtu žmonių gabenimu. Pasak jos, Vokietija jau padidino policijos pajėgų skaičių prie sienų su dviem rytinėmis kaimynėmis.
Tačiau ministrė išskyrė teisėtus į Vokietiją atvykstančius prieglobsčio prašytojus. Anot jos, griežtesnės kontrolės įgyvendinimas nereikštų, kad nebebus priimama daugiau prieglobsčio prašytojų.
„Jei asmuo pasienyje prašo prieglobsčio, prieglobsčio prašymas turi būti išnagrinėtas Vokietijoje – tai aiški teisinė prievolė, – sakė N. Faeser. – Svarbiausia išlieka Europos Sąjungos išorės sienų apsauga, kurią galime užtikrinti taikydami bendrą prieglobsčio sistemą.“
Vokietija, Lenkija ir Čekija yra ES ir Šengeno atvirų sienų zonos narės. Šengeno erdvėje pasienio kontrolę leidžiama atnaujinti tik išskirtinėmis aplinkybėmis.
Dėl didėjančio atvykėlių skaičiaus migracija Vokietijoje, kaip ir kitose Europos šalyse, ypač Italijoje, vėl tapo vienu politinės darbotvarkės prioritetų.
Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris ketvirtadienį lankydamasis Italijos saloje Sicilijoje, į kurią per Viduržemio jūrą atvyksta daug migrantų, sakė, kad Vokietija susiduria su didele imigracija.
„Turime dėti visas pastangas, kad šie srautai būtų subalansuoti ir sumažėtų atvykstančiųjų skaičius“, – kalbėjo jis.
Praėjusią savaitę Berlynas atskleidė, kad nustoja priimti Italijoje pagal Europos solidarumo planą gyvenančius migrantus. Savanoriška schema siekiama sumažinti spaudimą ES valstybėms, į kurias migrantai dažnai atvyksta pirmiausia.