Iš pradžių M. Berkheimeris sakė apie tai daug negalvojęs – jis teigė, kad gerklėje atsiradusį gumulą laikė vištienos sparneliu, kuris „pateko ne į tą gerklę“, pasakojo jis „Fox 19“. Tačiau po trijų dienų jis pradėjo karščiuoti ir buvo nusiųstas į skubios pagalbos skyrių. Ten gydytojai nustatė, kad vieno iš sparnų kauliuko gabalas įstrigo jo gerklėje ir pradūrė stemplę. Viskas, ką jis suvalgydavo, per tą skylutę stemplėje patekdavo į krūtinės ląstą, kur sukėlė infekciją, skelbia portalas „Daily Mail“.
Susidūrė su rimtomis sveikatos problemomis
„Mano krūtinės ertmėje susikaupė kamuoliuko dydžio bakterijų, kurios pateko ant mano širdies“, – pasakojo M. Berkheimeris.
Tuomet jį ištiko širdies priepuolis, dėl kurio subliuško vienas iš plaučių, ir jis du kartus buvo ištiktas komos.
Dabar vyras ir toliau kenčia dėl padarinių savo kūnui, o dėl patirtos traumos net lankėsi pas psichiatrą.
„Tai mane tiesiog traumavo. Tai atėmė džiaugsmą iš mano šeimos, – sakė jis. – Ačiū Dievui už Viešpatį ir žmoną, kitaip manęs čia nebūtų buvę“.
Po mirtimi galėjusio pasibaigti pasisėdėjimo, M. Berkheimeris padavė restoraną ir jo tiekėjus į teismą dėl aplaidumo.
Jo advokatas Robas Stokaras sakė, kad teisėjas atmetė pirmąjį ieškinį, bet jie jį apskundė ir galiausiai jis atsidūrė Ohajo Aukščiausiajame Teisme.
Teisėjų nuomonės išsiskyrė
Buvo nuspręsta, kad terminas „sparneliai be kaulų“ reiškia tik „gaminimo būdą“ ir neturi būti vertinamas rimtai.
„Žmonės, matydami meniu patiekalą „vištienos sparneliai be kaulų“, nesitiki, kad patiekale tikrai nėra kaulų ar kad jis pagamintas iš tikrų vištienos sparnelių. Tai panašu į „vištienos pirštelius“ – visi žino, kad jie nėra tikri pirštai“, – paaiškino teisėjas Josephas T. Detersas daugumai.
Tačiau kiti teisėjai su tuo nesutiko, o vienas iš jų daugumos nuomonę pavadino „visišku nesąmoningumu“.
„Reikia užduoti klausimą: Ar kas nors tikrai tiki, kad tėvai šioje šalyje, maitinantys savo mažus vaikus sparneliais be kaulų, vištienos kepsneliais, vištienos gabalėliais ar vištienos piršteliais, tikisi, kad vištienoje bus kaulų? Žinoma, kad ne“, – rašė teisėjas Michael P. Donnelly.
Kai jie perskaito žodį „be kaulų“, jie galvoja, kad tai reiškia „be kaulų“, kaip ir visi protingi žmonės.
Opozicija teigė, kad sprendimą turėjo priimti prisiekusieji.
Galimybė kreiptis į prisiekusiųjų teismą
Įmonės „Wings on Brookwood“ savininkai džiaugėsi sprendimu, sakydami, kad džiaugiasi, jog byla pagaliau baigta, ir tikisi, kad sprendimas apsaugos kitas mažąsias įmones nuo, jų žodžiais tariant, „lengvabūdiškų ieškinių“.
Tačiau Ohajo valstijos senatorius Billas DeMora sakė, kad dabar planuoja pateikti teisės aktą, kuriuo būtų užtikrinta, kad kiekvienas, patekęs į panašią situaciją, galėtų kreiptis į prisiekusiųjų teismą.
„Tai buvo pasipiktinimas. Jame trūko sveiko proto“, – sakė demokratas apie sprendimą.
Jis teigė paprašęs Teisėkūros tarnybos komisijos parengti galimą įstatymo projektą, kuris užtikrintų, kad „žmonėms būtų paskirta diena teisme“, o ne kad sprendimus priimtų apeliaciniai teisėjai.
Tačiau Ohajo įstatymų leidžiamoji valdžia greičiausiai nesiims jokių veiksmų dėl šios priemonės iki lapkričio mėnesį vyksiančių rinkimų.