Po kelių valandų policija pranešė, kad gelbėtojai pasiekė lėktuvo katastrofos vietą kaimiškoje Šenandoa slėnio dalyje ir kad išgyvenusiųjų nerasta.
Miesto ir jo priemiesčių gyventojai pranešė, kad girdėjo trenksmą, kuris drebino langus ir sienas už kelių kilometrų, o socialiniuose tinkluose pasipylė klausimai, kas nutiko.
Naikintuvai F-16 „reagavo į nereaguojantį orlaivį „Cessna 560 Citation V“ virš Vašingtono ir šiaurinės Virdžinijos valstijos“, sakoma Šiaurės Amerikos aerokosminės gynybos vadavietės pranešime.
Du reaktyviniai lėktuvai buvo pakelti iš Andrewso (Endriuso) oro pajėgų bazės, AFP sakė Pentagono pareigūnas, ir jie sekė lėktuvą, kuris vėliau sudužo kalnuotoje vietovėje Pietvakarių Virdžinijoje, vienoje iš valstijų, besiribojančių su Vašingtonu.
Apie incidentą buvo informuotas Baltuosiuose rūmuose viešėjęs ir sekmadienį golfą žaidęs prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), žurnalistams sakė vienas pareigūnas, tačiau nepatikslino, ar dėl incidento buvo imtasi kokių nors neatidėliotinų atsargumo priemonių.
Iš viešų registrų matyti, kad lėktuvas buvo registruotas Floridoje įsikūrusiai Melburno bendrovei „Encore Motors“, kurios savininkas Johnas Rumpelis (Džonas Rampelis) laikraščiui „The Washington Post“ sakė, kad lėktuve buvo visa jo šeima, įskaitant dukrą, anūkę ir jos auklę.
„Apie avariją nieko nežinome, – sakė jis. – Dabar kalbamės su Federalinės aviacijos administracija (FAA).“
Civilinis lėktuvas pakilo iš Elizabetono Tenesio valstijoje ir skrido į Long Ailandą Niujorke, pranešė FAA.
Tačiau skrydžių stebėjimo svetainėje „Flightradar24“ nurodyta, kad, praskridęs virš Long Ailando, lėktuvas apsisuko ir grįžo į pietus virš Vašingtono ir Virdžinijos.
Kelios JAV žiniasklaidos priemonės pranešė, kad lėktuvo nuolaužos vis dar nerastos, o laikraštis „The Washington Post“ nurodė, kad tyrėjai tikisi pasiekti nelaimės vietą pirmadienį.