Vis dėlto, apie branduolinį karą kartais pagalvojame visi. Žmonės taip pat domisi, kaip reikėtų išgyventi termobranduolinius „mainus“. Mes jau paaiškinome, kaip padidinti savo išgyvenimo galimybes bendresne prasme, tačiau, kaip nurodė NPR, mes pamiršome kai ką gana svarbaus.
Prasidėjus branduoliniam karui, nenaudokite plaukų kondicionieriaus.
Taip, žinome – tikriausiai būsite per didelėje panikoje, kad sustotumėte ir pagalvotumėte, kokie riebaluoti jūsų plaukai. Mes iš tikrųjų sakome tai gerai pasiruošusiems visuomenės nariams, kurie jau yra įsikūrę bunkerį ir jame kaupia maisto atsargas.
Kai kurie žmonės į savo bunkerį gali atsinešti ne tik šampūną, bet ir kondicionierių. Juk postapokaliptiniame pasaulyje visiems labiausiai rūpės, ar gerai atrodo tavo plaukai. Kodėl kondicionieriaus naudojimas esant radioaktyvioje dykvietėje yra bloga idėja?
Guamas – JAV teritorija, kuriai neseniai grėsė raketų smūgiai – išleido gaires, su kuriomis sutiko Valstybės saugumo departamentas. Tinklalapis, kuriame išdėstomi patarimai, pasitinka skaitytojus su iššokančiu dideliu grybo formos sprogimu, po kurio seka garso įrašas su visa informacija.
„Visi sprogę branduoliniai prietaisai sukelia mirtį“, – skelbiama įraše.
„Ekspertai prognozuoja, kad masinio strateginio branduolinio išpuolio prieš JAV pavojus šiandien yra mažiau tikėtinas“, – sako jis, o po to grėsmingai priduria: „Tačiau terorizmas iš prigimties yra nenuspėjamas“.
Kondicionierius pritraukia radiaciją
Be to, kad liepia būti kuo toliau nuo bombos, jis taip pat pažymi, kad neturėtumėte naudoti kondicionieriaus. Pasirodo, kondicionierius „pritrauks radioaktyvią medžiagą prie jūsų plaukų ir neleis jos išskalauti“.
Radioaktyvūs plaukai nėra tai, ką skelbia šampūno reklamos, kuriose sakoma, kad produktas suteiks jūsų plaukams „sveiką švytėjimą“.
Vietoj to, norint pašalint kuo daugiau radioaktyviųjų dalelių iš savo plaukų, siūloma juos plauti su muilu ir vandeniu. Tinklalapis taip pat teigia, kad jei nuspręstumėte išeiti pasivaikščioti tuo metu, kai iš dangaus krenta bombos, turėtumėte nusirengti.
„Nusivilkite drabužius, kad radioaktyviosios medžiagos neplistų, – paaiškinama. – Nusivilkus išorinį drabužių sluoksnį, galima pašalinti iki 90 procentų radioaktyviųjų medžiagų.“