Opozicija vėl paragino rengti masinius protestus, o pagrindinis jos lyderis apsilankė Baltuosiuose rūmuose, stengdamasis telkti tarptautinę paramą.
62-ejų N. Maduro naftos turtingą valstybę geležiniu kumščiu valdo jau daugiau kaip dešimtmetį. Jis į valdžią atėjo po pirmtako Hugo Chavezo (Hugo Čaveso) mirties ir savo padėti išlaiko pasitelkdamas policiją, sukarintas ir ginkluotąsias pajėgas.
N. Maduro penktadienį bus prisaikdintas trečiai šešerių metų kadencijai, atmetęs kaltinimus, kad jis pavogė liepą įvykusių rinkimų pergalę iš opozicijos atstovo Edmundo Gonzalezo Urrutia (Edmundo Gonsaleso Urutijos). E. Gonzalezas Urrutia, kuris po rinkimų pabėgo iš šalies, teigia triuškinamai laimėjęs rinkimus.
75-erių buvęs diplomatas E. Gonzalezas Urrutia pirmadienio rytą apsilankė Baltuosiuose rūmuose ir susitiko su kadenciją baigiančiu JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), bandydamas daryti spaudimą N. Maduro, kad šis perduotų valdžią.
Baltieji rūmai paskelbė, jog J. Bidenas ir E. Gonzalezas Urrutia sutarė, kad jo „pergalė rinkimų kampanijoje turėtų būti gerbiama taikiai grąžinant demokratinį valdymą“.
Vašingtonas taip pat perspėjo, kad J. Bidenas atidžiai stebės režimo atsaką į ketvirtadienį, N. Maduro inauguracijos išvakarėse, planuojamus protestus.
„Venesuelos gyventojams turėtų būti leista taikiai reikšti savo politinę nuomonę nebijant kariuomenės ir policijos represijų“, – pažymėjo Baltieji rūmai.
Karakasas, neseniai nutraukęs diplomatinius santykius su Paragvajumi, išreiškusiu panašią paramą Venesuelos opozicijai, J. Bideno gestą pavadino groteskišku.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!