Anot jo, dešimtmečius trukusios nepakankamos investicijos į NATO karo pramonės kompleksą lėmė tai, kad šalys partnerės buvo priverstos aprūpinti Ukrainą ginkluote iš savo kariuomenių arsenalų, tačiau dabar jų amunicijos sandėliai jau pustuščiai.
R. Baueris pažymėjo, kad pastaruosius 30 metų Vakaruose vyravusi karinės gamybos strategija „kada reikia ir kiek reikia“ nėra tinkama karo metu.
„Mums reikia didelių kiekių“, – sakė admirolas, paaiškindamas, kad reikia padidinti karinės pramonės komplekso darbą.
Didžiosios Britanijos gynybos sekretoriaus pavaduotojas Jamesas Heappey sutiko, kad dabartinis ginkluotės gamybos modelis „tikrai neveikia, kai reikia pasiruošti rytojaus kovai“.
„Negalime sustoti vien dėl to, kad mūsų atsargos atrodo šiek tiek menkos. Turime išlaikyti Ukrainą kovoje šį vakarą, rytoj, poryt ir užporyt. Ir jei sustosime, tai nereiškia, kad Putinas automatiškai sustos“, – sakė jis.
J. Heappey pažymėjo, kad NATO turėtų tiekti ginklus Ukrainai tiesiai nuo surinkimo linijos ir tuo pačiu atkurti savo atsargas.
Švedijos gynybos ministras Paulas Johnsonas pareiškė, kad Europai gyvybiškai svarbu suformuoti savo gynybos pramonės bazę, kuri padėtų Ukrainai ilgalaikėje perspektyvoje.
„Mes čia išmokome keletą sunkių pamokų apie mastelį ir tūrį, bent jau kalbant apie artilerijos amuniciją“, – sakė jis.
Tuo metu Pentagonas perspėjo, kad anksčiau JAV Ukrainai skirtas finansavimas jau yra ant išsekimo ribos. Kaip sakė Pentagono atstovo spaudai pavaduotoja Sabrina Singh, Baltuosiuose rūmuose šiam tikslui liko 1,6 mlrd. dolerių, todėl svarbu, kad Kongresas patvirtintų kitą finansavimo etapą.
„Mums reikia, kad Kongresas veiktų ir užtikrintų, kad mūsų parama nenutrūktų. Kaip šeštadienį sakė (gynybos sekretorius Lloydas) Austinas, raginame Kongresą vykdyti Amerikos įsipareigojimą suteikti skubiai reikalingą pagalbą Ukrainos žmonėms, jiems ginant savo šalį prieš tironijos jėgas“, – CNN citavo S. Singh.
Jos teigimu, likę 1,6 mlrd. dolerių bus išleisti priklausomai nuo dabartinių Ukrainos ginkluotųjų pajėgų prioritetų – oro gynybai, artilerijai ir išminavimo įrangai.