Nuo balandžio 15 dienos visame Sudane vyksta kariuomenės ir sukarintų pajėgų susirėmimai, per kuriuos žuvo šimtai žmonių ir dėl kurių labai trūksta vandens, maisto, vaistų ir degalų.
Pirmadienį kinų užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning sakė, kad pirmoji Kinijos piliečių grupė buvo saugiai evakuota iš Sudano, tačiau nenurodė konkretaus jų skaičiaus.
URM teigė, kad Kinija yra didžiausia Sudano prekybos partnerė. 2022 metų vidurio duomenimis, joje investavo daugiau kaip 130 bendrovių.
Sekmadienį duodamas interviu valstybinei žiniasklaidai užsienio reikalų ministerijos vyresnysis pareigūnas Wu Xi (U Si) sakė, kad Pekinas „visomis išgalėmis stengsis apsaugoti daugiau kaip 1 500 kinų tautiečių Sudane gyvybes, nuosavybę ir saugumą“.
Mao Ning pirmadienį teigė, kad Kinija „glaudžiai bendradarbiavo su įvairių departamentų vietos valdžia, diplomatinėmis atstovybėmis Sudane ir kaimyninėse šalyse“, kad evakuotų savo piliečius.
Jungtinių Tautų agentūrų duomenimis, per tebesitęsiantį konfliktą žuvo mažiausiai 427 žmonės, o daugiau kaip 3 700 buvo sužeisti. JT taip pat pranešė, kad Sudano civiliai „bėga iš kovų paveiktų teritorijų į, be kita ko, Čadą, Egiptą ir Pietų Sudaną“.
Jungtinės Valstijos ir daugybė Europos, Vidurio Rytų, Afrikos ir Azijos šalių pradėjo skubias misijas, kurių tikslas – keliais, oru ir jūra išgabenti į saugią vietą savo ambasadų darbuotojus ir Sudane gyvenančius piliečius.