• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendras užsikrėtusiųjų per daugiau nei du mėnesius nuo koronaviruso Covid-19 skaičius perkopė 100 tūkst. ribą. Penktadienį Iranas paskelbė, kad šalyje vien per paskutinę parą diagnozė buvo patvirtinta daugiau nei 1,2 tūkst. naujų pacientų.

669

Bendras užsikrėtusiųjų per daugiau nei du mėnesius nuo koronaviruso Covid-19 skaičius perkopė 100 tūkst. ribą. Penktadienį Iranas paskelbė, kad šalyje vien per paskutinę parą diagnozė buvo patvirtinta daugiau nei 1,2 tūkst. naujų pacientų.

REKLAMA

Apie pirmuosius koronaviruso atvejus šalyje pranešė Butano, Vatikano, Kamerūno, Serbijos ir Slovakijos atstovai. Estijoje užsikrėtusiųjų skaičius išaugo dvigubai – iki 10.

Iranas pranešė apie 17 naujų mirties nuo koronaviruso atvejų

Iranas penktadienį pranešė apie dar 17 mirčių nuo naujojo koronaviruso – taigi, mirusiųjų šalyje padaugėjo iki 124, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius irgi reikšmingai šoktelėjo.

„Patvirtinome 1 234 naujus atvejus – tai yra pastarųjų kelių dienų rekordas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis oficialia statistika, bendras infekuotųjų skaičius Irane dabar yra 4 747.

Naujausi pacientai „tikriausiai yra žmonės, užsikrėtę virusu prieš dvi savaites ir ką tik atėję pas mus turėdami simptomų“, paaiškino pareigūnas.

REKLAMA

ES sveikatos ministrai ieško būdų sulėtinti koronaviruso plitimą

Europos šalių sveikatos apsaugos ministrai penktadienį surengė krizines derybas, kuriose tariamasi, kaip sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, Europos Sąjungai ieškant būdų, kaip užsitikrinti pakankamas medicininių apsaugos priemonių  atsargas.    

„Virusas jau Europoje. Dabar mūsų užduotis – sulėtinti ir sustabdyti jo plitimą“, – sakė Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas, kolegoms iš 27 Bendrijos valstybių susirinkus į susitikimą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Naujoji epidemija jau čia“, – sakė jis ir pabrėžė, jog dabar svarbiausia sulėtinti viruso plitimą, kol kuriami vaistai. 

Pasak J. Spahno, kol kas Vokietija nemato būtinybės apriboti laisvą judėjimą tarp šalių Bendrijoje. 

Čekijos sveikatos apsaugos ministras Adamas Vojtechas sakė, kad apsauginių kostiumų ir kaukių atsargos yra ribotos ir padidinus gamybos apimtis pirmiausia šiomis priemonėmis turi būti aprūpinami Europos sveikatos priežiūros darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bandome vesti derybas su gamintojais dėl rinkos aprūpinimo, bet gamyba yra ribota. Paklausa yra daug didesnė už pasaulinę pasiūlą. Nelengva“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA

Visame pasaulyje naujuoju koronavirusu SARS-CoV-2, sukeliančiu ligą COVID-19, jau užsikrėtė beveik 100 tūkst. žmonių, o daugiau kaip 3,3 tūkst. mirė. Virusas, kurio protrūkis prasidėjo prasidėjo pernai gruodį Kinijos vidurio regiono mieste Uhane, jau pasiekė maždaug 85 valstybes.

Dauguma naujų užsikrėtimo ir mirčių atvejų vis dar fiksuojama Kinijoje, bet virusas sparčiai plinta kitose šalyse. Pagrindinis koronaviruso židinys Europoje yra Italija – čia vos per dvi savaites infekcija pareikalavo 148 gyvybių. 

REKLAMA

ES pareigūnai akcentuoja koordinuoto reagavimo svarbą. Tačiau didžiosios Bendrijos valstybės Vokietija ir Prancūzija uždraudė medicininių apsaugos priemonių, tokių kaip kaukės ir pirštinės, eksportą.   

Austrijos sveikatos apsaugos ministras Rudolfas Anschoberis sakė nenorįs „prieš kameras“ aptarinėti šios politikos.  

„Diskutuosime apie valstybių narių pasirengimą... Taip pat aptarsime solidarumo būtinybę“, – sakė ES sveikatos ir maisto saugos komisarė Stela Kirjakides.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų