Teigiama, kad šią informaciją žurnalistams atskleidė šalies vyriausybės ir kariuomenės šaltiniai.
Manoma, kad O. Reznikovo postui užimti jau yra ir kitas asmuo – tai Ukrainos žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas.
Pasak vieno iš šaltinių, K. Budanovui „sunku išeiti iš Vyriausiosios žvalgybos valdybos, jis nenori į Gynybos ministeriją, nes supranta, kad tai didžiulė biurokratinė mašina“, bet „laiko galvoti jau nelabai yra“.
Visgi pats O. Reznikovas žurnalistams tvirtino, kad kol kas nėra įvykę jokių oficialių pokalbių, susijusių su jo atleidimu iš ministro pareigų.
„Ukrainska Pravda“ žurnalistai rašo, kad yra labai tikėtina, jog O. Reznikovas gali būti paskirtas užimti naujas pareigas ir tapti teisingumo ministru, mat prezidentūros vadovybėje nekyla abejonių, kad gynybos ministras turi likti vyriausybėje.
Tuo metu dabartinis Ukrainos teisingumo ministras Denysas Maliuska gali būti paskirtas ambasadoriumi Ukrainos diplomatinėje atstovybėje Europoje.
Kol kas nėra žinoma, kas užimtų Ukrainos žvalgybos vado pareigas, jeigu K. Budavonas būtų paskirtas nauju gynybos ministru.
Ukraina atleido dar daugiau pareigūnų dėl įtarimų korupcija
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kyjivas atleido dar daugiau pareigūnų per didžiausią politinį sukrėtimą po didelio korupcijos skandalo, susijusio su Rusijos invazija.
Pareigūnai pranešė, kad iš pareigų pasitraukė aukšto rango gynybos ministerijos pareigūnas ir penki regioniniai prokurorai.
Gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pranešė, kad už kariuomenės viešuosius pirkimus atsakingas pareigūnas Bodganas Chmelnyckis buvo atleistas po to, kai gruodžio mėnesį buvo laikinai nušalintas nuo pareigų.
Žiniasklaida apkaltino Gynybos ministeriją, kad ji pasirašo sutartis dėl maisto produktų, kurių kainos du ar tris kartus viršija dabartines pagrindinių maisto produktų kainas.
Po šių kaltinimų Gynybos ministerija paskelbė apie viceministro Viačeslavo Šapovalovo, dirbusio logistinės paramos kariuomenei srityje, atsistatydinimą.
Iš pradžių Gynybos ministerija pavadino žiniasklaidos pranešimus „melagingais“ ir pareiškė, kad „perka atitinkamus produktus įstatymų nustatyta tvarka“.
Tačiau ministerija pareiškė, kad yra pasirengusi „padaryti viešuosius pirkimus skaidresnius, o biudžeto lėšas – labiau prieinamas viešajai kontrolei“.
Parlamento Antikorupcijos komiteto vadovė Anastasija Radina taip pat sakė, kad ministerija pripažino „klaidas“, susijusias su sutartimis dėl maisto produktų, ir „tikrina bei analizuoja kainas, kad jas ištaisytų“.
Atskirai Generalinė prokuratūra pranešė, kad atleido pietinių Poltavos, centrinės Kirovohrado ir šiaurinių Poltavos, Sumų ir Černihivo sričių regioninius prokurorus.
Kyjivas kiek anksčiau paskelbė apie keliolikos aukščiausio rango pareigūnų, įskaitant pagrindinį prezidento patarėją Kyrylą Tymošenką, atleidimą. Kai kurie atleidimai buvo susiję ne su maisto pirkimo sutarčių skandalu, o su kitais pažeidimais.
Vakarų sąjungininkės yra skyrusios milijardus dolerių finansinės ir karinės pagalbos Kyjivui, kad šis galėtų pasipriešinti Rusijos kariuomenei, tačiau dažnai tai darė su išankstine sąlyga, kad parama bus teikiama, jei bus vykdomos antikorupcinės reformos.
Ukrainoje jau seniai paplitusi korupcija, tačiau beveik metus trunkantis plataus masto Maskvos karas nustelbė vyriausybės pastangas išgyvendinti kyšininkavimą.