„Šis skaičius dabar yra apie 20 000. Daugiausia tai yra savanoriai iš įvairių Europos šalių,“ –transliuotojui CNN teigė D. Kuleba.
„Daug žmonių pasaulyje nekenčia Rusijos ir to, ką ji darė pastaraisiais metais, tačiau niekas nedrįso atvirai prieštarauti ir kovoti“, – sakė jis.
„Taigi, kai žmonės pamatė, kad ukrainiečiai kovoja, kad ukrainiečiai nepasiduoda, daugelis pajuto motyvaciją stoti į kovą“ ir priversti Rusiją atsakyti už invaziją.
Visgi nors ministras teigė suprantantis užsieniečių norą prisidėti prie kovos, svarbiausia gauti „tvarią, politinę, ekonominę ir karinę paramą“ iš viso pasaulio.
„Mums reikia ir JAV vadovavimo šioje kovoje, ypatingą dėmesį skiriant oro gynybai“, – kalbėjo D. Kuleba.
Praėjusio mėnesio pabaigoje, prasidėjus invazijai, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvirai pakvietė užsieniečius į savo šalį prisijungti prie „Tarptautinio legiono“, kuris kartu su ukrainiečiais kovotų prieš rusus.
Savanoriai buvo kviečiami kreiptis į Ukrainos ambasadas savo šalyse.
Tarp šalių, leidusių savo piliečiams prisijungti prie tarptautinių brigadų, formuojamų kovai su Rusijos pajėgomis Ukrainoje, yra ir Danija.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss davė panašų leidimą JK piliečiams, tačiau jai sekmadienį prieštaravo šalies ginkluotųjų pajėgų vadovas admirolas Tony Radakinas, teigdamas, kad britų kova su Rusija Ukrainoje būtų „neteisėta ir nenaudinga“.