„Be abejo, esame giliai dėl to susirūpinę. Pagal Ženevos konvenciją, karo belaisviams turi būti taikoma kombatantų neliečiamybė, jie neturėtų būti persekiojami už dalyvavimą karo veiksmuose“, – sakė ministro pirmininko Boriso Johnsono atstovas.
Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss savo „Twitter“ žinutėje parašė griežtai smerkianti mirties nuosprendį Aidenui Aslinui ir Shaunui Pinneriui.
„Jie yra karo belaisviai. Šis suklastotas nuteisimas neturi absoliučiai jokio teisėtumo. Mano mintys – su [kovotojų] šeimomis. Toliau darome viską, ką galime, kad juos palaikytume“, – pridūrė ji.
Rusijos naujienų agentūros citavo separatistų apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) „Aukščiausiąjį teismą“, skyrusį mirties bausmę A. Aslinui, Sh. Pinneriui ir Maroko piliečiui Saaudunui Brahimui, kurie buvo apkaltinti veikę kaip Ukrainos samdiniai.
Per tris dienas trukusį bylos nagrinėjimą šie vyrai pripažino savo kaltę dėl „veiksmų, kuriais siekta užgrobti valdžią ir nuversti konstitucinę santvarką Donecko liaudies respublikoje“, sakoma naujienų agentūros „Interfax“ pranešime.
Kaltinamieji gali per mėnesį apskųsti šį nuosprendį.
Abu britai balandį pasidavė Ukrainos pietrytiniame uostamiestyje Mariupolyje, kai po kelias savaites trukusios apsiausties jį užėmė Rusijos pajėgos, rašo „Interfax“.
Vėliau tą patį mėnesį jie buvo parodyti per Rusijos valstybinę televiziją ir reikalavo, kad B. Johnsonas derėtųsi dėl jų paleidimo.
Sh. Pinnerio apygardoje išrinktas JK parlamento narys Robertas Jenrickas sakė, kad separatistų paskelbtas nuosprendis yra „pasišlykštėtinas“ ir reikalavo iškviesti Rusijos ambasadorių Londone „pasiaiškinti dėl šio baisaus Ženevos konvencijos pažeidimo“.