„Mus įspėjo apie artėjantį puolimą. Galbūt jau artimiausiomis dienomis“, – leidiniui kalbėjo pulkininkas Artemas Cholodkevičius, 61-osios mechanizuotosios brigados Ukrainoje vadas.
Kaip rašo leidinys, Rusija Kursko srityje dislokavo apie 50 tūkst. karių. Ekspertų nuomone, papildomi 10 tūkst. šiaurės korėjiečių karių gali leisti Rusijai įveikti ukrainiečių pajėgas.
Ekspertas: rusams dėl šiaurės korėjiečių kils iššūkių
Vis tik, kokia bus ilgalaikė šiaurės korėjiečių karių nauda mūšio lauke, dar nėra aiški, sako ekspertai.
Ukrainos Gynybos strategijų centro ekspertas pažymi, kad Kim Jong Uno smogikams koordinuoti veiksmus su Rusijos pajėgomis bus sunku, nes jie nekalba ta pačia kalba, yra skirtingai apmokyti ir nėra susipažinę su vietove, kurioje teks kautis.
Su šia nuomone sutinka buvęs Vokietijos ambasadorius Vašingtone Wolfgangas Ischingeris, kuris pabrėžia, kad „tai gali tapti didžiuliu galvos skausmu Rusijos kariuomenei, kuri nėra įpratusi turėti savo vadovaujamų didelių užsienio dalinių“.
Šiaurės Korėjos kariai Rusijos gretose
Pentagonas pirmadienį pranešė, kad Šiaurės Korėja išsiuntė apie 10 tūkst. karių mokytis į Rusiją.
Ankstesniu Vašingtono vertinimu, skelbtu praėjusią savaitę, ten buvo apie 3 tūkst. karių.
„Manome, kad KLDR iš viso pasiuntė apie 10 tūkst. karių treniruotis į Rusijos rytus, kurie per kelias ateinančias savaites tikriausiai papildys Rusijos pajėgas netoli Ukrainos“, – žurnalistams sakė Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh (Sabrina Sing), pavartodama Šiaurės Korėjos oficialaus pavadinimo santrumpą.
„Dalis šių karių jau priartėjo prie Ukrainos, ir mes vis labiau nerimaujame, kad Rusija ketina panaudoti šiuos karius kovoje arba remti kovines operacijas prieš Ukrainos pajėgas Rusijos Kursko srityje“, – pridūrė S. Singh.
Pasak jos, Šiaurės Korėjos karių skaičius Rusijoje gali dar labiau išaugti, nes Rusijos prezidento Vladimiro Putino desperacija vis didėja.
Maskvos pajėgos Ukrainoje, kaip pranešama, patyrė šimtus tūkstančių aukų.
NATO anksčiau pirmadienį patvirtino, kad Šiaurės Korėjos kariai buvo pasiųsti padėti Rusijai jos daugiau nei dvejus metus trunkančiai plataus masto invazijai į Ukrainą.
Aljanso teigimu, kai kurie iš jų jau dislokuoti Rusijos Kursko pasienio srityje, kur Maskva bando atremti Ukrainos puolimą.
Ekspertai teigė, kad mainais už karius Šiaurės Korėja tikriausiai siekia įsigyti karinių technologijų – nuo stebėjimo palydovų iki povandeninių laivų – ir galimų saugumo garantijų iš Maskvos.
Šiaurės Korėjai ir Rusijai taikomos Jungtinių Tautų sankcijos – Pchenjanui dėl branduolinių ginklų programos, o Maskvai – dėl karo Ukrainoje.