Mike'as Woltzsas, vienas iš pagrindinių respublikonų nacionalinio saugumo kalbėtojų Atstovų rūmuose, sakė: „Bendromis jėgomis NATO gali prisiimti didesnę gynybos naštos dalį. Jei jie nesiruošia to padaryti dabar, tai kada jie tai padarys?“
Po D. Trumpo pirmosios kadencijos NATO narės ir Rytų Azijos sąjungininkės padidino savo gynybos biudžetus. Birželio mėnesio duomenimis, 23 iš 32 NATO šalių pasiekė 2 proc. nuo BVP, dvigubai daugiau nei prieš ketverius metus. Tačiau per antrąją D. Trumpo kadenciją joms gali būti daromas didesnis spaudimas, rašoma „Financial Times“ straipsnyje.
Įvardijo Trumpo prioritetus
Fredas Fleitzas, buvęs Centrinės žvalgybos agnetūros (CŽV) analitikas, dirbęs D. Trumpo Baltuosiuose rūmuose, teigia: „Manau, kad NATO narėms, kurios nemoka 2 proc., bus sunku. Trumpui tai labai svarbu.“
Jis sako nekalbantis už D.Trumpą ir nežino jo užsienio politikos planų, tačiau mano, kad antrosios kadencijos prioritetai bus energetinis saugumas, prekybos pusiausvyra ir tiekimo linijų apsauga.
Karo įšaldymas
Leidinys primena, kad D. Trumpas ir jo kandidatas į viceprezidentus Jamesas Davidas Vance'as ne kartą kalbėjo apie norą užbaigti karą Ukrainoje.
„Klausimas, kaip tai padaryti. Rugsėjį, kai Vance'as išdėstė idėją apie įšaldytą konfliktą su autonominiais regionais abiejose demilitarizuotos zonos pusėse, o Kyjivas atsidūrė diplomatinėje nežinioje, už NATO ribų, įvyko retas nušvitimas“, – rašoma straipsnyje.
Rugsėjį J.D. Vance'as išdėstė idėją apie įšaldytą konfliktą su autonominiais regionais abiejose demilitarizuotose zonose, o Kyjivas atsidūrė diplomatinėje nežinioje. Vienas iš D. Trumpo patarėjų teigia, kad šis planas gali būti nesėkmingų 2014 ir 2015 m. Minsko susitarimų persvarstymas.
„Šį kartą bus numatyti vykdymo užtikrinimo mechanizmai ir pasekmės už susitarimo pažeidimą“, – teigia jis.
D. Trumpo sąjungininkai kalba, kad Ukraina pralaimi karą, todėl morališkai teisinga siekti susitarimo. Žurnalistai rašo, kad toks požiūris nesulauks vieningos paramos Respublikonų partijoje.