„The New York Times“ publikacijoje teigiama, kad per pirmąsias dvi kontrpuolimo savaites buvo sugadinta arba sunaikinta iki 20 proc. ukrainiečiams pristatytos karinės technikos.
Vėliau, Ukrainai pakeitus kontrpuolimo taktiką, karinių transporto priemonių buvo prarandama 10 proc. mažiau.
Teigiama, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos, pakeitusios kontrpuolimo taktiką, daugiausiai dėmesio skyrė artilerijos naudojimui, aktyviai naudojo tolimojo nuotolio raketas. Priduriama, kad tokiu būdu siekiama nualinti rusų kariuomenę, vietoje to, kad būtų vykdomas tiesioginis puolimas veržiantis per minų laukus.
Visgi pastebima, kad žuvusių Ukrainos karių skaičius sumažėjo ir dėl paties kontrpuolimo sulėtėjimo, o kai kur pasipriešinimas rusų okupantams netgi sustojo dėl priešo gynybos.
Publikacijoje taip pat minima, kad kol kas ukrainiečių pajėgos kol kas įveikė 8 kilometrus iš 96 tam, kad pasiektų jūrą pietinėje dalyje ir tokiu būdu suskaldyti rusų kariuomenę į dvi dalis.
Kariniai ekspertai pastebi, kad pirmieji 25 vykdomo kontrpuolimo kilometrai ukrainiečių gynėjams bus patys sunkiausi, nes puolančioms pajėgoms, palyginti su besiginančiais priešais, įprastai prireikia tris kartus daugiau pajėgų – ginklų, personalo arba ir vieno, ir kito.
Baltarusijoje pastebėta didelė „Wagner“ kolona – stebėsenos grupė
Karinę veiklą Baltarusijoje stebinti grupė „Belarusian Hajun“ pranešė, kad šeštadienį į šalį atvyko didelė rusų privačios karinės samdinių bendrovės „Wagner“ kolona, ją sudaro mažiausiai 60 įvairių automobilių.
Pranešama, kad koloną lydi baltarusių kelių policija.
„Šiandien ryte, liepos 15-ąją, pastebėta didelė lengvųjų ir sunkiųjų automobilių kolona su vadinamųjų DLR ir LLR numeriais. Požymių visuma rodo, kad tai „Wagner“ kolona, naktį įvažiavusi į Baltarusiją iš Rusijos [rytiniame] Kryčavo rajone“, – sakoma „Belarusian Hajun“ pranešime, paminint apsišaukėliškus Rytų Ukrainos separatistinius darinius – „Donecko liaudies respubliką“ (DLR) ir „Luhansko liaudies respubliką“ (LLR) .
Kolona, kurioje taip pat buvo pikapų ir mažiausiai trys autobusai, važiavo pro Rahačovą, kaip teigiama, į palapinių stovyklą Asipovičų rajone.
Po „Wagner“ boso Jevgenijaus Prigožino birželį surengto maišto prieš Rusijos karinę vadovybę Kremlius pažadėjo, kad grupės samdiniai galės persikelti į Baltarusiją arba pasirašyti sutartis su Rusijos gynybos ministerija. Kalbėta, kad „Wagner“ kovotojai gali dalytis patirtimi su Baltarusijos kariuomene.
Penktadienį Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad rytinėje Mogiliavo srityje, Asipovičų rajone, jau įvyko bendri šalies teritorinės gynybos padalinių mokymai su privačios karinės bedrovės „Wagner“ kovotojais.
Pasak ministerijos spaudos tarnybos, „Wagner“ nariai veikia kaip instruktoriai.
Prieš savaitę Gynybos ministerija pademonstravo lauko stovyklą, kurią pasiūlė „Wagner“, jei ši persikels į Baltarusiją, bet sakė, kad stovykloje prie Asipovičų šios privačios karinės bendrovės kovotojų nėra.