Jungtinėms Tautoms (JT) pareiškus, kad viltis pasiekti taiką trejus metus trunkančiame kare „vis dar gyva, tačiau tik vos vos“, Jungtinės Valstijos vėl perspėjo, kad gali baigti savo tarpininkavimą ir įvesti sankcijas Rusijai.
Rusija savo ruožtu ketvirtadienį teigė vis dar laukianti, kad Ukraina įsipareigotų pirmadienį Stambule surengti naujas derybas.
„Ukraina yra pasirengusi dalyvauti kitame susitikime, tačiau norime dalyvauti konstruktyvioje diskusijoje. Tai reiškia, kad svarbu gauti Rusijos pasiūlymą“, – atsakydamas į Rusijos reikalavimus pareiškė prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas.
Kol kas neaišku, ar šiame pareiškime buvo nustatyta oficiali dalyvavimo derybose sąlyga.
Nors pastaraisiais mėnesiais paspartėjo diplomatinės pastangos nutraukti karą, Rusija toliau intensyviai bombarduoja Ukrainą ir atmeta raginimus nedelsiant sudaryti paliaubas.
Maskva pasiūlė surengti antrą tiesioginių derybų raundą Stambule birželio 2-ąją, kai, jos teigimu, ji pateiks memorandumą, kuriame išdėstys savo sąlygas dėl ilgalaikio taikos susitarimo.
Ukraina ne kartą yra sakiusi, kad susitikimas neduos rezultatų, jei ji iš anksto negaus memorandumo kopijos.
Ragindamas Ukrainą atsakyti, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas ketvirtadienį teigė, kad Kyjivo reikalavimas perduoti memorandumą yra nekonstruktyvus.
Ukraina pareiškė, kad jau pateikė Rusijai savo taikos susitarimo viziją ir pareikalavo, kad Maskva padarytų tą patį.
V. Zelenskis sakė, kad Rusija „daro viską, kas įmanoma, kad susitikimai būtų beprasmiai. Ir tai yra dar viena priežastis, kodėl būtina taikyti pakankamas sankcijas ir daryti pakankamą spaudimą Rusijai“.
Maskvos atsisakymas atsiųsti dokumentą „rodo, kad jis greičiausiai yra pilnas nerealių ultimatumų“, teigė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Heorhijus Tychas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!