UNIAN rašo, kad apie tai jis kalbėjo interviu „Obozrevatel“.
„Neturime pakankamai jėgų pagaliau sustabdyti priešo puolimą visoje fronto linijoje, taip pat atstumti Rusijos kariuomenę iš Charkivo ir pasiruošti operatyvinio lygio kontrpuolimo operacijai Chersono srityje. Tam mums reikia pajėgumų“, – sakė jis.
Ukrainai reikia didžiulio ir greito ginklų tiekimo, kad galėtų kovoti su priešu, paaiškino I. Romanenko. Anot jo, Ukrainos gynybinės operacijos uždavinys – sustabdyti Rusiją visame fronte, kad į gynybą stotų pats priešas.
„Norėčiau, kad Ukraina šiais metais įvykdytų tas operatyvines užduotis, kontrpuolimo operacijas įvairiomis kryptimis, kurias minėjau Charkivo, Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižės srityse. Mūsų gynybos operacijos uždavinys – sustabdyti priešą ir priversti jį eiti į gynybą. Jei įmanoma, šis etapas turėtų išsivystyti į operatyvinę pauzę. Jei ne, tada tolimesnio karo veiksmų metu turime suformuoti operatyvinį strateginį rezervą", – sakė I. Romanenko.
Kartu jis pabrėžė, kad Vakarai dabar turėtų aktyviau tiekti ginklus Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, nes „visos mūsų strategijos negalima perkelti į pavasarį“: „Norime gauti atsakymus iš mūsų sąjungininkų vadovybės. Atsakymai reikalingi dabar, tiekiant tinkamas prekes, masiškai ir greitai.“
Ekspertai: ukrainiečiai greičiausiai pradėjo kontrpuolimą Chersono srityje
JAV karo studijų institutas skelbia, kad ukrainiečių pajėgos Chersono srityje greičiausiai pradėjo kontrpuolimą, rašo UNIAN.
Ši instituto analizė gali būti šiek tiek netiksli dėl riboto atvirų duomenų kiekio.
Anot instituto, teritorija tarp fronto linijos ir Chersono yra kaimo vietovė, kurią daugiausia sudaro mažesnės bendruomenės, kurios rečiau praneša apie kariuomenės judėjimą ir mūšius. Okupantai taip pat neturi paskatų pranešti apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pergales, todėl sunku daryti tikslias prielaidas.