„Operacija tęsis iki šių asmenų sugrąžinimo į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją. Mes jau skelbėme, kad karinė deblokada, deja, neįmanoma šioje situacijoje, o kitos išgelbėjimo formulės, negu buvo panaudota dabar, šioje situacijoje negali būti. Tai buvo vienintelė išeitis“, – pažymėjo H. Maliar.
Ji paaiškino, kad pirmajame šios karinės operacijos etape 53 sunkiai sužeisti ukrainiečių kariai buvo evakuoti į rusų okupuotą Novoazovską, o 211 karių, kurių būklė yra vertinama kaip patenkinama, evakuoti į okupuotą Jelenovką.
Ministrė pažymėjo, kad dabar svarbiausias klausimas – Ukrainos karių, kurie vis dar lieka ginti Mariupolį, išgelbėjimo operacijos rengimas.
H. Maliar teigimu, tolimesnė šios operacijos eiga – apsikeitimas belaisviais su Rusija.
Ji taip pat akcentavo, kad tik Mariupolio gynėjų pastangų dėka Rusijai nepavyko prasiveržti gilyn į šalį.
Tuo metu Rusijos Dūmoje jau ruošiamas įstatymas dėl draudimo keisti Ukrainos karius iš „Azov“ bataliono į rusus.
Bataliono „Azov“ savanoriai ir Ukrainos kariuomenės jūrų pėstininkai didvyriškai gynė Mariupolį daugiau nei du karo mėnesius. Pastarąjį mėnesį jie buvo laikomi apsuptyje „Azovstal“ gamyklos teritorijoje, nuolat bombarduojami iš oro ir puolami antžeminių Rusijos kariuomenės pajėgų.
Anksčiau iš „Azovstal“ rūsių buvo evakuoti visi civiliai, tačiau Rusija kategoriškai atsisakė išleisti ten įsitvirtinusius karius. Gegužės 17-ąją buvo įvykdytas susitarimas, kurio metu į Rusijos kontroliuojamą teritoriją perkelti sunkiai sužeisti ir kiti sužeidimus patyrę Ukrainos kariai. Manoma, kad „Azovstal“ teritorijoje dar liko šimtai ukrainiečių gynėjų, kurių likimas kol kas nėra aiškus.