Per spaudos konferenciją D. Trumpas sakė paliepęs krizių valdymo agentūrai FEMA įkurti šias medicinos stotis Niujorko, Kalifornijos ir Vašingtono valstijose.
Pasak prezidento, aštuonios stotys Kalifornijoje turės 2 000 lovų, o keturiose stotyse Niujorko ir Vašingtono valstijose bus po tūkstantį lovų.
„Noriu patikinti Amerikos žmones, jog kiekvieną dieną darome viską, ką galime, kad pasipriešintume ir galiausiai įveiktume šį siaubingą nematomą priešą“, – kalbėjo D. Trumpas.
„Esame kare, tiesiogine prasme esame kare“, – pridūrė jis.
Iki šiol Jungtinėse Valstijose nustatyta beveik 33 tūkst. infekcijos COVID-19 atvejų, o 409 pacientai mirė, rodo Johnso Hopkinso universiteto statistika.
D. Trumpas sakė patvirtinęs prašymą paskelbti didelės nelaimės padėtį Niujorko valstijoje, kur užregistruota didžioji dalis užsikrėtimo koronavirusu atvejų šalyje.
Prezidentas pridūrė patvirtinęs prašymą paskelbti tokią padėtį Vašingtono valstijoje ir „labai greitai“ padarysiantis tai Kalifornijoje.
Per kasdiene tapusią spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose D. Trumpas sakė žurnalistams, kad federalinė vyriausybė skirs lėšų, kad minėtose trijose valstijose Nacionalinės gvardijos kariai padėtų valdyti viruso plitimą.
Jis pridūrė, kad JAV sausumos pajėgų Inžinerijos korpusas padės pastatyti laikinus medicinos centrus Niujorke ir kad Los Andžele bus naudojamas JAV karinių pajėgų laivas ligoninė „USNS Mercy“.
COVID-19 diagnozuotas 111 JAV karių
Koronavirusas buvo diagnozuotas daugiau nei 110 JAV karių, sekmadienį pranešė amerikiečių Gynybos departamentas.
Anot Pentagono, iki šiol 111 kariškių atliktų tyrimų rezultatai yra teigiami.
Be to, liga COVID-19 susirgo 32 departamento civiliai darbuotojai, 37 jų šeimų nariai ir 31 kontraktininkas.
Iš viso JAV šiuo metu nustatyta per 34,7 tūkst. užsikrėtimo atvejų, o mažiausiai 452 pacientai mirė.
JAV Senatas nepriėmė ekonomikos gelbėjimo paketo
JAV Senatui pateiktas siūlymas skirti trilijonus dolerių gelbėti koronaviruso krizės sukrėstai šalies ekonomikai sekmadienį buvo atmestas, nesulaukęs jokios demokratų paramos ir penkiems respublikonams nedalyvavus balsavime dėl karantino.
Demokratai sakė, kad respublikonų pasiūlymas per koronaviruso krizę nesuteiktų pakankamos apsaugos milijonams amerikiečių darbininkų.
Projektas, kuriuo planuota skirti iki 2 trln. dolerių (1,87 trln. eurų) finansinės pagalbos amerikiečių šeimoms, tūkstančiams uždarytų arba į keblią padėtį patekusių verslo įmonių bei kritišką aprūpinimo stygių patiriančių ligoninių, nebuvo priimtas, nepaisant intensyvių derybų tarp respublikonų, demokratų ir prezidento Donaldo Trumpo administracijos.
Senate projekto šalininkų ir priešininkų balsai pasiskirstė po lygiai – 47 prieš 47, bet kad jis būtų priimtas, paketui turėjo pritarti 60 senatorių.
Dar penki senatoriai, karantinavęsi dėl koronaviruso, nebalsavo, įskaitant Randą Paulą, sekmadienį paskelbusį, kad jam buvo diagnozuota COVID-19 infekcija.
Šis netikėtas posūkis Senate kuria didelį spaudimą Kongresui susitelkti ir kiek įmanoma greičiau pritarti federalinės vyriausybės įsikišimui – didžiausiai tokio pobūdžio priemonei per JAV istoriją.