• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo 2022-ųjų dešimtys rusų, susijusių su Kremliumi ir Rusijos gynybos pramone, gavo Serbijos pilietybę. Saugumo spec. padalinio karys, R. Kadyrovo giminaitis, gynybos pramonės sektoriaus žmonės dabar gali laisvai keliauti po Europą su serbiškais pasais, rašoma „Važnyje istoriji“.

Nuo 2022-ųjų dešimtys rusų, susijusių su Kremliumi ir Rusijos gynybos pramone, gavo Serbijos pilietybę. Saugumo spec. padalinio karys, R. Kadyrovo giminaitis, gynybos pramonės sektoriaus žmonės dabar gali laisvai keliauti po Europą su serbiškais pasais, rašoma „Važnyje istoriji“.

REKLAMA

Tyrėjai oficialiame Serbijos institucijų žinyne aptiko informaciją, kad serbų pasų savininkais tapo tokie asmenys, kaip buvęs Federalinės saugumo tarnybos spec. padalinio „Vimpel“ karininkas Viktoras Šendrikas, buvęs Grozno vicemeras ir Ramzano Kadyrovo giminaitis-verslo partneris Ruslanas Alisultanovas, gynybos pramonės įmonės „Ekolon“ buvęs vadovas Nikolajus Urajevas, kito gynybos pramonės koncerno KRET viena iš vadovių Jekaterina Blochina.

Visi šie asmenys, kaip pažymima „Važnyje istoriji“, nėra Vakarų sankcijų sąrašuose, o tai reiškia, kad gali be jokių problemų keliauti po visą Europą, naudojantis serbiškais pasais.

Įžvelgia galimą susitarimą tarp Serbijos ir Rusijos

BBC cituojamas korupcijos tyrėjas Ilja Šumanovas pažymi, jog toks masinis serbų pilietybių suteikimas rusams, kurie siejami su Kremliumi ir Rusijos gynybos pramone, gali būti šių dviejų šalių politinio susitarimo dalimi.

Serbija, šios šalies dabartinė valdžia, rizikuoja atitolinti integracijos į ES perspektyvas, bet gali gauti iš Maskvos įrankius visuomenės, kuri aktyviai protestuoja nuo pat 2024-ųjų, kontrolei, pažymi ekspertas.

Serbijoje gali būti patvirtinta nauja vyriausybė

Serbijoje trečiadienį gali būti patvirtinta nauja vyriausybė, kuriai vadovaus politinis naujokas, turintis panašias pažiūras kaip ir ankstesnė administracija, kuri buvo nuversta kelis mėnesius besitęsiant studentų antikorupciniams protestams.

REKLAMA
REKLAMA

Balkanų šalį krečia politinė suirutė nuo tada, kai sausį atsistatydino tuometinis Serbijos ministras pirmininkas Milošas Vučevičius iki kiti aukšto rango pareigūnai. Tai įvyko masinių demonstracijų dėl pernai lapkritį įvykusios nelaimės traukinių stotyje, per kurią žuvo 16 žmonių, fone.

REKLAMA

„Serbija pavargo nuo susiskaldymo ir blokadų“, – teigė paskirtasis ministras pirmininkas endokrinologas dr. Djuro Macutas pristatydamas parlamente siūlomą kabinetą.

Jame yra 20 ankstesnio ministrų kabineto narių, tarp jų – finansų, vidaus reikalų ir gynybos ministrai.

„Jūs atrodote labiau kaip vyriausybė iš antrų rankų, o ne nauja“, – per diskusiją sakė opozicinio judėjimo „Ekologinis sukilimas“ („Ekološki ustanak“) parlamentaras Aleksandaras Jovanovičius.

Opozicija teigė, kad pertvarka tik pagilins krizę.

Oponentai ypač kritikavo švietimo ministro kandidatūrą. Po kelis mėnesius trukusių studentų vadovaujamų demonstracijų ir mokytojų streikų švietimo ministro portfelis buvo pasiūlytas valdančiajai partijai artimam politikos analitikui.

REKLAMA
REKLAMA

Informacijos ministerijai turėtų vadovauti Borisas Bratina, pagarsėjęs dėl savo pasipriešinimo Serbijos siekiui įstoti į Europos Sąjungą (ES). Per viešą renginį 2009 metais jis net sudegino ES vėliavą.

„Politiniu ir ideologiniu požiūriu ši siūloma vyriausybė atrodo labiau tęsinys, nei pertrauka nuo ankstesnės“, – naujienų agentūrai AFP sakė politikos analitikas Bojanas Klačaras.

Paskirtasis premjeras neturi jokios politinės patirties. Visgi jis yra dalyvavęs pradiniuose prezidento Aleksandaro Vučičiaus kuriamo naujo politinio judėjimo etapuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Judėjimas, kuris dar neturi pavadinimo, veiklą pradėjo šį savaitgalį

Nepriklausomos skaičiavimo grupės duomenimis, A. Vučičiaus surengtame mitinge Belgrade dalyvavo 55 tūkst. žmonių. Tačiau prezidentas teigė, kad susirinko 145 tūkst. žmonių.

Nepriklausomai nuo minios dydžio, „dalyvavimas, energija ir žinia nebuvo tokie stiprūs, kaip jis tikėjosi“, AFP teigė B. Klačaras ir pridūrė, kad vis dėlto A. Vučičiaus politiniam ratui pavyko tam tikru mastu stabilizuoti savo poziciją.

„Jie ilgą laiką užėmė gynybinę poziciją, bet šis mitingas padėjo jiems susigrąžinti politines pozicijas“, – sakė jis.

REKLAMA
320 eurų kainuoja oficialiai atvykti į Lietuvą iš bet kuriuos pasaulio šalies. Ir atvykęs už 320 eurų į Lietuvą tu turi teisę keliauti po visą europą. Ačiū Ingrida, ir ačiū Gitanai, jus tikri savo šalies patriotai, bučkis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų