Dienraštis „The Sun Online“ paprašė dirbtinio intelekto „ChatGPT“ numatyti, kas galėtų nutikti per ateinančius penkerius metus, jei prasidėtų Trečiasis pasaulinis karas.
Šis dirbtinio intelekto įrankis yra naudojamas žmonių visame pasaulyje, kad generuotų tekstą, atsakinėtų į klausimus ir vestų pokalbius.
2024 metai
„ChatGPT“ įspėjo, kad per ateinančius 11 mėnesių gali nutikti kažkas, kas eskaluotų bauginančią įtampą tarp JAV ir Rusijos. Šis įvykis dirbtinio intelekto buvo apibūdinamas kaip „diplomatinių nesklandumų ir kibernetinių atakų ratas“.
Po to, kai bus sukeltos šios pradinės problemos, galimai įvyks maži susirėmimai, kurie dar labiau didins politinį susiskaldymą visame pasaulyje.
„ChatGPT“ teigė, kad pirmieji kariniai susirėmimai prasidės tarp Rytų Europos ir Arkties regiono šalių. O tuo metu, Rusija ir JAV mobilizuos savo karines pajėgas.
2025 metai
Dirbtinis intelektas prognozuoja, kad iki 2025 m. karas tik plėsis. „ChatGPT“ teigimu, konfliktas turėtų išsiplėsti į didesnę erdvę, įtraukdamas NATO ir Rusijos sąjungininkes.
Dirbtinio intelekto įrankio prognozėje rašoma, kad tuomet prasidės kibernetinės atakos, darančios didelį poveikį valstybėms.
Po kelis mėnesius truksiančių susirėmimų, per kuriuos žuvusiųjų skaičius ims didėti, pradės aiškiai formuotis sąjungos.
JAV bandys stiprinti draugystę su NATO narėmis, o Rusija suartės su jai palankiais regionais.
2026 metai
Dirbtinis intelektas teigė, kad į karą tiesiogiai ar netiesiogiai įsitrauks ir kitos didžiosios valstybės kaip Kinija. Dėl to bus daug komplikacijų.
Dėl šių komplikacijų kils daugybė tarpinių karų, nes vis daugiau regioninių konfliktų prasidės kaip platesnio JAV ir Rusijos karo dalis.
2027 metai
Pasak „ChatGPT“, baimė dėl branduolinių ginklų pasieks aukščiausią įtampos tašką tik 2027 metais.
Nors dirbtinis intelektas nemano, kad bus panaudota atominė bomba.
„Karas paaštrės iki tokio lygio, kad kils nuogąstavimų dėl branduolinių ginklų panaudojimo. Tarptautinė bendruomenė intensyvins tarpininkavimo pastangas dėl ugnies nutraukimo“, – rašė „ChatGPT“.
Dirbtinis intelektas teigia, kad po to bus paskelbtos paliaubos, nes bus didžiulė humanitarinė krizė dėl žuvusių karių ir civilių.
„ChatGPT“ taip pat pažymi, kad 2027 m. pasaulis patirs visuotines kančias, nes pasaulinis karas ir toliau tęsis.
2028 metai
Pasak „ChatGPT“, po ketverių kovos metų ir milijonų prarastų gyvybių daugelis šalių pradės persvarstyti savo poziciją dėl karo.
Dirbtinis intelektas mano, jog bus keli bandymai nutraukti ugnį. Tačiau nepaisant bandymų sustabdyti karo veiksmus, visi pasiūlymai gali būti pakirsti ir nutraukti dėl užsitęsusių karo veiksmų.
„ChatGPT“ taip pat pabrėžė, kad gali būti giliai įsišaknijęs nepasitikėjimas tarp šalių.
Dėl prarastų gyvybių ir nuniokotos žemės, 2028 m. gali kilti didelė ekonominė krizė.
2029 metai
Paskutiniaisiais karo metais daugiausia dėmesio bus skiriama deryboms, nes Rusija ir JAV stengsis įveikti viena kitą.
„ChatGPT“ pasakoja, kad karas pasieks aklavietę ir nė vienai pusei nepavyks pasiekti lemiamos pergalės. Šalys bus priverstos sėdėti prie derybų stalo.
Dirbtinis intelektas pabrėžė, kad tai bus sunkus pasaulio atstatymo laikotarpis, nes reikės spręsti ne vien politines, bet ir humanitarines ir ekonomines problemas.
ChatGPT spekuliuoja, jog žuvusiųjų skaičius gali viršyti 20 milijonų.
Atominiai ginklai
„ChatGPT“ nurodė keletą priežasčių, kodėl branduoliniai ginklai nebūtų panaudoti net ir hipotetiniame kare.
Kaip svarbią priežastį jis paminėjo abipusiai užtikrintą sunaikinimą.
Ši teorija teigia, kad vienai šaliai paleidus branduolinę bombą, kita šalis per kelias akimirkas atsakytų niokojančia kontrataka. Dėl to šalys baimintųsi ir jų nenaudotų, kad pačios nebūtų užpultos atsakomaisiais veiksmais.
Dirbtinis intelektas taip pat nurodė, kad atominės bombos nenaudojamos dėl poveikio žmonėms.
„Dėl katastrofiškų humanitarinių branduolinio apsikeitimo padarinių, įskaitant tiesiogines žmonių žūtis, ilgalaikį poveikį sveikatai ir aplinkos niokojimą, branduolinių ginklų naudojimas yra etiškai nepriimtinas. Egzistuoja pasaulinė norma, draudžianti naudoti branduolinius ginklus. Tai yra galingas psichologinis barjeras, kuris atgraso lyderius nuo minties apie branduolinio ginklo panaudojimą“, – aiškino „ChatGPT“.