Pranešama, jog dėl šios priežasties buvo priimtas sprendimas priesaikos kalbą perkelti į vidų.
Penktadienį išrinktasis JAV prezidentas paskelbė, kad prisieks JAV Kapitolijaus viduje, o ne lauke, kaip vykdavo iki šiol.
Paskutinį kartą ceremonija buvo perkelta į vidų 1985 m. per Ronaldo Reigano antrosios kadencijos inauguraciją, kai vidurdienio temperatūra siekė -14°C.
Tuo tarpu jutiminė oro temperatūra, dėl šalto vėjo vietomis siekė -29°C, todėl organizatoriai buvo priversti atšaukti paradą bei perkelti ceremoniją.
1873 m. vykusi prezidento Ulysses S. Granto priesaikos ceremonija laikoma šalčiausia kovo mėnesio diena. Ryte temperatūra siekė net -15,6°C, o vidurdienį – -9°C, rašoma „National Weather Service“.
Kadetai daugiau nei pusantros valandos stovėjo be paltų, o keli iš jų net parkrito. Prezidentui sakant inauguracinę kalbą, dėl vėjo jo žodžių negirdėjo net tie, kurie buvo kartu su juo ant pakylos.
Orų prognozė 2025 m. inauguracijos dienai
Nors penktadienį Vašingtone temperatūra buvo apie 7°C, BBC orų pranešėjos Elizabeth Rizzini teigimu, dėl savaitgalį plūstelėjusio arktinio vėjo oro temperatūra kris.
Žemas slėgis atsitrauks nuo Šiaurės Amerikos rytinės pakrantės, pūs šiaurinių krypčių vėjas ir atvers vartus šaltam orui, kuris iš Kanados į pietus nuo Kapitolijaus kalvos nuslinks į pietus.
Prognozuojama, kad inauguracijos dienos vidurdienį Vašingtone temperatūra pasieks -6°C, o dėl žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus dar žemesnė.
Tragiškos inauguracijos JAV
Tragiškiausias JAV prezidento inauguracija vyko 1841 m., kai prezidentas Williamas Henry Harrisonas prisiekė debesuotą, šaltą ir vėjuotą dieną.
Jo kalba truko valandą ir 40 minučių, o į Kapitolijų ir iš jo jis atjojo arkliu be skrybėlės ir palto. Nuo tą dieną užsitęsusio peršalimo jam išsivystė plaučių uždegimas ir jis mirė praėjus vos mėnesiui.
1853 m. prezidentas Franklinas Pierce‘as taip pat prisiekė šaltą ir snieguotą dieną. Netrukus po to, kai F. Pierce‘as davė priesaiką ir pradėjo savo inauguracinę kalbą, vėl pradėjo snigti.
Abigailė Fillmore, kadenciją baigiančio prezidento Millardo Fillmore‘o žmona ir pirmoji ponia, per priesaikos ceremoniją sėdėdama ant šaltos, šlapios ir atviros platformos peršalo.
Šis peršalimas išsivystė į plaučių uždegimą ir mėnesio pabaigoje ji mirė.
D. Trumpas nebus vienintelis prezidentas, kurio priesaika nuskambės uždaroje erdvėje. 1909 m. vykusi JAV prezidento Williamo H. Tafto priesaikos ceremonija buvo perkelta į vidų dėl audros, per kurią virš sostinės iškrito 10 cm sniego.
JAV prezidento Franklino Delano Ruzvelto inauguracija, vykusi sausio 20 d., buvo šalta ir lietinga. Į Baltuosius rūmus jis važiavo automobiliu, kurio stogas buvo atviras, todėl jame susikaupė apie 1,30 cm vandens.
Iš viso tą dieną iškrito apie 4,5 cm kritulių. Šis kiekis išlieka sausio 20 dienos rekordu.
1961 m. Johnas F. Kennedy inauguracijos išvakarėse iškrito 8 cm sniego, kuris tuo metu sukėlė didžiausią eismo spūstį. Šimtai automobilių įstrigo, o tūkstančiai jų buvo palikti.
Išrinktasis prezidentas turėjo atšaukti vakarienės planus ir, stengdamasis laikytis kitų įsipareigojimų, kaip pranešama, miegojo tik 4 valandas.
Buvęs prezidentas Herbertas Hooveris dėl oro sąlygų negalėjo atskristi į Vašingtono nacionalinį oro uostą ir turėjo praleisti priesaikos ceremoniją. Iki saulėtekio sniegas baigėsi ir dangus išsigiedrijo, tačiau diena išliko labai šalta.
Visą naktį armija vyrų dirbo, kad išvalytų Pensilvanijos alėją, ir, nepaisant šalčio, į priesaikos ceremoniją ir inauguracijos paradą susirinko didelė minia žmonių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!