Baltųjų rūmų pareigūnai nei palaikė, nei prieštaravo tokiam sprendimui, argumentuodami, kad tai yra nepriklausomas Volodymyro Zelenskio pasirinkimas, teigia leidinys.
„Zelenskis dar nėra išleidęs oficialaus įsako, kuriuo būtų paskelbta apie Zalužno atsistatydinimą, ir nežinoma, kada tai gali įvykti. Išankstinis pranešimas Vašingtonui, apie kurį anksčiau nebuvo pranešta, atspindi įtakingą Jungtinių Valstijų, kaip galingiausios Ukrainos karinės ir politinės globėjos, vaidmenį.
Išankstinis įspėjimas taip pat suteikė Baltiesiems rūmams galimybę įtikinti V. Zelenskį persvarstyti svarbų sprendimą, nors jis nusprendė to nedaryti“, – UNIAN cituoja „The Washington Post“ publikaciją.
Kaip pažymima leidinyje, V. Zalužno, vieno populiariausių visuomenės veikėjų, pasitraukimas gali paveikti karių moralę ir pakirsti Vakarų partnerių pasitikėjimą. Tačiau bet kokie JAV veiksmai, kuriais būtų ginčijamas V. Zelenskio sprendimas, gali būti vertinami kaip netinkamos įtakos darymas.
Zelenskis ruošiasi pakeisti Zalužną?
Primename, kad šios savaitės pradžioje pasirodė informacija, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis esą atleido arba ketina pakeisti Ukrainos pajėgų vadą V. Zalužną. Ukraina paneigė pasirodžiusius pranešimus apie tai, kad V. Zalužnas buvo atleistas.
Naujienos apie Ukrainos prezidento V. Zelenskio ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado generolo V. Zalužno nesutarimus sklando jau seniai.
Tačiau ši tema tapo ypač aktuali po to, kai pastarosiomis dienomis vis dažniau pasirodo informacija apie galimą kariuomenės vado atleidimą.
Ukrainos portalas „RBK-Ukraina“ remdamasis savo šaltiniais, sudėliojo V. Zelenskio ir V. Zalužno nesutarimų chronologiją bei galimas nesantaikos priežastis.
„Time“ korespondentas, knygos apie Ukrainos prezidentą V. Zelenskį autorius Simonas Šusteris pateikė savo versiją, dėl ko galėjo kilti kivirčas tarp V. Zelenskio ir Ukrainos pajėgų vado V. Zalužno.