Ilgame „Telegram“ įraše – pirmame savo komentare po sulaikymo – P. Durovas sako, jog jam netikėta, kad jis laikomas atsakingu už kitų žmonių turinį.
„Pasinaudojant įstatymais iš eros prieš išmaniųjų telefonų (atsiradimą) apkaltinti vadovą dėl trečiųjų šalių įvykdytų nusikaltimų jo valdomoje platformoje yra klaidingas kelias“, – sakė jis.
Pasak P. Durovo, teiginiai, kad „Telegram“ yra kažkoks anarchijos rojus, yra absoliučiai neteisingi.
„Kasdien šaliname milijonus žalingų įrašų ir kanalų“, – tvirtino jis.
P. Durovas neigė Prancūzijos kaltinimus, kad Paryžius negavo „Telegram“ atsakymų į savo užklausas.
Platformos vadovas tvirtino, kad asmeniškai padėjo prancūzų pareigūnams „įkurti specialią liniją su „Telegram“ siekiant spręsti terorizmo grėsmę Prancūzijoje“.
„Augimo skausmai“
Įrašo pabaigoje jo tonas tampa taikingesnis: jis sako, kad sparčiai didėjantis „Telegram“ vartotojų skaičius, kuris dabar esąs 950 mln., „sukėlė augimo skausmus ir dėl to nusikaltėliams lengviau piktnaudžiauti mūsų platforma“.
„Štai kodėl nusistačiau asmeninį tikslą užtikrinti, kad mes reikšmingai pagerintume padėtį šiuo atžvilgiu“, – sakė P. Durovas. Jis nurodė, kad dėl to dirbama kompanijos viduje ir kad ateityje bus paskelbta daugiau detalių.
„Tikiuosi, kad dėl rugpjūčio įvykių „Telegram“ – ir bendrai visa socialinių tinklų industrija – taps saugesnė ir stipresnė“, – sakė jis.
P. Durovo teigimu, jei „Telegram“ negalės susitarti dėl „teisingos privatumo ir saugumo pusiausvyros“ su vietos prievaizdais, platforma bus pasirengusi „palikti tą šalį“.
39 metų P. Durovui Prancūzijoje pateikti keli kaltinimai nepažabojus ekstremistinio ir nelegalaus turinio „Telegram“.
Jį parėmė kitas technologijų magnatas, socialinio tinklo „X“ vadovas Elonas Muskas, paskelbęs komentarų su grotažyme #FreePavel („Paleiskite Pavelą“).
Rugpjūčio 24 dieną Rusijos, Prancūzijos ir Jungtinių Arabų Emyratų, kur yra „Telegram“ būstinė, pilietybes turintis P. Durovas buvo sulaikytas Paryžiaus Le Buržė oro uoste, į kurį atskrido privačiu lėktuvu. Vėlesnėmis dienomis jį apklausė tyrėjai.
Jis buvo lygtinai paleistas už penkių milijonų eurų užstatą ir su sąlyga, kad du kartus per savaitę atvyks į policijos nuovadą ir liks Prancūzijoje.
P. Durovas yra paslaptinga asmenybė, retai kalbanti viešai. Žurnalas „Forbes“ jo dabartinį turtą vertina 15,5 mlrd. dolerių (apie 14 mlrd. eurų), tačiau jis išdidžiai propaguoja asketiško gyvenimo dorybes, įskaitant maudynes lediniame vandenyje ir alkoholio bei kavos nevartojimą.