„Current Time“ („Nastojaščeje Vremia“) skelbia, kad darbo grupė ketina sukurti „mechanizmą, kaip patraukti atsakomybėn tuos nacių nusikaltėlius ir jų bendrininkus, kurie dėl daugelio priežasčių, įskaitant susijusias su atskirų valstybių politika, nebuvo patraukti atsakomybėn“.
Generalinė prokuratūra pažymėjo, kad po įstatymų pataisų „bus įmanomos baudžiamosios bylos prieš Baltarusijos tautos skriaudėjus Didžiojo Tėvynės karo (Antrojo pasaulinio karo – red.) metais“.
Pirmąją baudžiamąją bylą dėl „Baltarusijos gyventojų genocido Didžiojo Tėvynės karo ir pokario metu“ generalinė prokuratūra pradėjo 2021 metais dėl straipsnių leidiniuose „Flagstok“ ir „Zerkalo“.
Už bet kokį viešą baltarusių genocido neigimą, taip pat ir internete, valdžia baus areštu, laisvės apribojimu iki penkerių metų arba laisvės atėmimu tokiam pat laikotarpiui.
Mirties bausmė „išdavikams“
Be to, A. Lukašenka pasirašė įstatymą, kuriuo numatoma, kad pareigūnams ar kariškiams gali būti skirta mirties bausmė už išdavystę.
Ketvirtadienį, kovo 9 d., A. Lukašenka pasirašė įstatymą „Dėl baudžiamosios atsakomybės kodeksų pakeitimo“. Pagrindiniu dokumento, kuris atvirai pažeidžia žmogaus teises, tikslu įvardijamas „kovos su ekstremistiniais ir antivalstybiniais nusikaltimais stiprinimas“.
Be to, įstatyme numatyta baudžiamoji atsakomybė už „terorizmo propagandą, šalies ginkluotųjų pajėgų, kitų karių ir karinių junginių, sukarintų organizacijų diskreditavimą, taip pat valstybės paslapčių apsaugos reikalavimų pažeidimą“.
Baltarusija yra vienintelė šalis Europoje, kurioje tebegalioja mirties bausmė. Nuo 1990-ųjų šalyje įvykdyta daugiau nei 400 mirties bausmių.