Ministerijos išplatintame paveikslėlyje matyti, kad trys balionai, pasirodę į pietvakarius nuo Taivano vakariniame Taičungo mieste įsikūrusios Ching Chuan Kango (Čing Čuan Kango) karinės oro bazės, antradienį patraukė į šiaurės rytus tiesiai virš salos.
Žemiausiai skridusio baliono atstumas nuo žemės buvo 3 658 metrai.
Virš Taivano tokie objektai aptinkami jau antrą dieną iš eilės. Tai vyksta likus mažiau nei dviem savaitėms iki svarbių savivaldžios demokratiškos salos rinkimų.
Pranešinėti apie tokius atvejus Gynybos ministerija pradėjo praėjusį mėnesį – iš viso gruodį įvyko šeši incidentai su, kaip teigiama, Kinijos oro balionais.
Ou Sifu iš Taivano nacionalinės gynybos ir saugumo tyrimų instituto sakė, kad balionai skirti karinei prievartai ir psichologiniam karui.
„Artėja prezidento rinkimai, o balionai yra tam tikra karinė bauginimo priemonė“, – naujienų agentūrai AFP nurodė jis ir pridūrė, kad Kinija nori pritraukti daugiau Pekinui palankių balsų.
Pekinas laiko Taivaną savo teritorijos dalimi ir pastaraisiais metais sustiprino karinį bei politinį spaudimą prezidentės Tsai Ing-wen (Cai Ingven) vyriausybei.
Aplink salą Kinija pasiuntė precedento neturintį skaičių naikintuvų ir karinių laivų, o karo ekspertai tai vadina „pilkosios zonos“ taktika, kuria siekiama įbauginti Taivano kariuomenę.
Pekinas taip pat atsisakė bendrauti su Tsai Ing-wen jos kadencijos metu, nes ji nepripažįsta Kinijos pretenzijų į Taivaną.
Jos pavaduotojas Lai Ching-te (Lai Čingtė), save vadinantis pragmatišku Taivano nepriklausomybės šalininku, yra dabartinis favoritas laimėti sausio 13-ąją įvyksiančius rinkimus.
Pekinas jį praminė maištautoju ir separatistu.