Ulfas Kristerssonas transliuotojui TV4 sakė, kad tai, jog buvo inscenizuota „pašiepianti užsienio demokratiškai išrinkto lyderio egzekucija“, yra labai rimta.
Ketvirtadienį Turkija iškvietė Švedijos ambasadorių Ankaroje po to, kai Švedijos kurdų Rožavos komitetas palygino R. T. Erdoganą su fašistinės Italijos diktatoriumi Benito Mussolini.
Fašistų vadas buvo pakabintas žemyn galva po egzekucijos paskutinėmis Antrojo pasaulinio karo dienomis.
„Istorija rodo, kuo viskas baigiasi diktatoriams“, – rašė grupė socialiniame tinkle „Twitter“ pridedama vaizdo įrašą, kuriame rodomi 1945 metų B. Musolinio egzekucijos vaizdai ir kaip po to prie Stokholmo rotušės ant virvės supasi į R. T. Erdoganą panašus manekenas.
U. Kristerssonas sakė, kad ši akcija buvo dar rimtesnė atsižvelgiant į tai, kad Švedijoje buvo nužudyti du svarbūs jos politikai.
1986 metais buvo nušautas tuometinis ministras pirmininkas Olofas Palme, o 2003-aisiais mirtinai subadyta Švedijos užsienio reikalų ministrė Anna Lindh.
U. Kristerssonas teigė, kad šis grupės žingsnis buvo skirtas „sabotažui prieš Švedijos kandidatūrą į NATO“.
„Taip elgtis pavojinga Švedijos saugumui“, – pridūrė jis.
Minėta grupės žinutė pasirodė Turkijai darant spaudimą Švedijai ir taip pat į NATO pretenduojančiai Suomijai, kad šios susidorotų su kurdų grupuotėmis, kurias Ankara laiko teroristais.
Švedija turi didesnę kurdų diasporą ir yra rimčiau susiginčijusi su Turkija.
Ankara lieka užsispyrusi užsitęsusiose derybose, kurios priklauso nuo to, kiek Švedija yra pasirengusi įvykdyti Turkijos reikalavimą išduoti kurdų įtariamuosius ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn tokias grupes kaip Rožavos komitetas.