„Yra tik nedideli pasiekimai, fronto linija tai vienur, tai kitur pasislenka – apskritai situacija yra labai sudėtinga. Karas jau kelis mėnesius yra aklavietėje, ir šiuo metu jokių pokyčių nematyti. Karo pabaigos nematyti, ir nei Rusija, nei Ukraina nėra pajėgios kariniu būdu jį laimėti. Tikėtina, kad karas tęsis labai ilgai“, – nurodo jis.
Švedijos kariuomenės vadas: Rusija pranašesnė už Ukrainą
Pasak M. Bydeno, Švedija į šią situaciją atsižvelgia savo strateginiuose saugumo planuose, taip pat formuodama karinę pagalbą Ukrainai.
Švedijos kariuomenės vadas pažymėjo, kad Rusija vis dar yra pranašesnė už Ukrainą karinio potencialo požiūriu, o tai tiesiogiai atsispindi fronte.
„Putinas parengė Rusijos ekonomiką karui taip, kaip mes negalime. Rusai dabar gamina didžiulį kiekį ginklų, daug daugiau nei mes galime tiekti Ukrainai“, – sako jis.
Kartu Švedijos pajėgų vadas pabrėžia, kad nei pačioje Švedijoje, nei kitose NATO šalyse neišseko politinė valia remti Ukrainą. Pasak jo, problema slypi bendrame Vakarų lėtume.
Karas tęsiasi dvejus metus
Plataus masto karas Ukrainoje prasidėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) 2023 m. kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.