Švedija gali atsisveikinti su dideliais kalėdiniais vakarėliais. Šiaurės šalis ėmėsi aibės priemonių, siekdama sustabdyti COVID-19 plitimą. Mokslininkai apskaičiavo, kad naujus metus šalis sutiks su dideliu susirgimų skaičiumi, net kai dauguma gyventojų buvo revakcinuoti, paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, rašo politico.eu.
Priemonės užkerta kelią pilnoms šokių aikštelėms – bus reikalaujama, kad žmonės sėdėtų renginiuose, kuriuose dalyvauja ne mažiau kaip 20 svečių. Norėdami dalyvauti renginiuose, kuriuose dalyvauja 500 ar daugiau žmonių, žmonės turės įrodyti, kad yra pasiskiepiję. Ne daugiau kaip aštuonių asmenų grupės turi būti išsodintos po visą erdvę laikantis atstumų.
„Naujomis infekcijų kontrolės priemonėmis siekiama sumažinti kontaktų skaičių visuomenėje, ypač tarp žmonių, kurie paprastai nesusitinka“, – buvo aiškinama Švedijos visuomenės sveikatos agentūros pranešime.
Švedijos kaimynės Danija ir Norvegija jau pranešė apie didėjantį omikron atvejų skaičių. Ir nors Švedijos skaičiai yra daug mažesni, mokslininkai prognozuoja, kad labai užkrečiamas viruso variantas sukels dar vieną piką sausio viduryje.
Restoranai gali neužsidaryti, tačiau prie vieno stalo galės atsisėsti tik iki aštuonių žmonių ir jie turės būti bent 1 metro atstumu vienas nuo kito. Parduotuvės ir turgūs turės apriboti pirkėjų skaičių kiekvienam 10 kvadratinių metrų ploto, kad būtų sumažintas žmonių susibūrimas. Tokie patys apribojimai taikomi ir sporto salėms ir muziejams.
Švedija taip pat vėl įves darbo iš namų taisyklę. Nuo sausio 31 d. žmonės privalės dirbti iš namų, nebent to padaryti neįmanoma.
Šalis per pirmąją koronaviruso bangą 2020-aisiais netaikė apribojimų žmonių gyvenimams, tačiau šį kartą – viskas kitaip. Yra tikimybė, kad sausio mėnesį apribojimai bus tik griežtinami, teigė ministerija, siūlydama išplėsti COVID paso reikalavimus.
Priemonės pagrįstos apskaičiavimu, kuris prognozuoja atvejų skaičių pagal tris vakcinos veiksmingumo scenarijus. Net ir revakcinavus 70 procentų žmonių, prognozuojama mažiausiai 4500 atvejų per dieną iki sausio vidurio. Pagal blogiausią scenarijų iki to laiko numatyta 15 tūkst. atvejų.