• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliautojai, prieš atvykdami į Jungtinę Karalystę ir daugelį Europos Sąjungos šalių, nuo šiol turės užsiregistruoti internetu ir gauti leidimą atvykti, rašoma BBC.

Keliautojai, prieš atvykdami į Jungtinę Karalystę ir daugelį Europos Sąjungos šalių, nuo šiol turės užsiregistruoti internetu ir gauti leidimą atvykti, rašoma BBC.

REKLAMA

Milijonai keliautojų, planuojančių kelionę į Jungtinę Karalystę, netrukus turės užsiregistruoti internetu tam, kad gautų leidimą, net jei šalis yra tik tarpinė stotelė pakeliui į galutinį kelionės tikslą.

Nuo 2025 m. sausio 8 d. lankytojai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Australijos ir kitų ne Europos valstybių, kuriems šiuo metu nereikia vizos trumpalaikiam buvimui Jungtinėje Karalystėje, norėdami atvykti į šalį, privalės gauti elektroninį kelionės leidimą (ETA).

Norėdami gauti ETA, keliautojai turės užpildyti internetinę formą ir sumokėti 10 svarų sterlingų (12,12 eur.) mokestį.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, jog leidimas atvykti turėtų būti patvirtinamas per kelias valandas, tačiau kai kuriais atvejais sprendimas gali užtrukti iki trijų darbo dienų.

REKLAMA

Naujoji tvarka galios ir europiečiams

Naujoji leidimų atvykti į šalį sistema skirta ir europiečiams: nuo 2025 m. balandžio 2 d. Europos Sąjungos piliečiai taip pat turės gauti ETA prieš atvykdami į Jungtinę Karalystę.

Jungtinės Karalystės vyriausybės vidaus reikalų ministerijos teigimu, ETA sistemos (kuri anksčiau buvo taikoma tik septynių Artimųjų Rytų šalių piliečiams) išplėtimu siekiama sukurti paprastesnę atvykimo sistemą, patvirtinant keliautojo teisę atvykti į Jungtinę Karalystę prieš jam išvykstant iš savo kilmės šalies.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, vidaus reikalų ministerija taip pat teigia, kad prašymo teikimo metu surinkti biografiniai, biometriniai ir kontaktiniai duomenys padidins saugumą, nes bus galima geriau sekti keliautojų judėjimą.

Europos Sąjunga vadovausis panašia sistema

Nuo 2025 m. pavasario Europos Sąjunga reikalaus, kad užsieniečiai iš 60 valstybių, įskaitant Jungtinę Karalystę, JAV, Kanadą ir Australiją, kuriems nereikia vizos, prieš atvykdami į 30 Europos Sąjungos valstybių, turėtų naują kelionės leidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašiai kaip ir ETA, pagal šią naująją programą, vadinamą Europos kelionių informacijos ir leidimų sistema (ETIAS), trumpalaikiai keliautojai turės pateikti prašymą internetu, sumokėti 7 eurus ir laukti iki 96 valandų, kol prašymas bus patvirtintas.

Europos Sąjunga taip pat ruošiasi pradėti atskirą skaitmeninės stebėsenos iniciatyvą, vadinamą Įvažiavimo ir išvažiavimo sistema (EES), pagal kurią Europos Sąjungai nepriklausančių šalių piliečiams identifikuoti, vietoj pasų bus naudojami veido ir pirštų atspaudų nuskaitymai.

REKLAMA

Skirtingai nei ETIAS, pagal šią naująją saugumo priemonę (kurią buvo numatyta pradėti taikyti 2024 m. lapkričio mėn., bet terminas buvo nukeltas iki 2025 m.) keliautojams nereikės teikti prašymo internetu. Vietoj to jie bus registruojami atvykę į Europos Sąjungos valstybę, kurioje bus taikoma ši sistema.

Kaip rašoma Europos Sąjungos kelionių informacijos svetainėje, EES tikslas – modernizuoti sienos kirtimo punktus ir pagreitinti ilgas eiles.

REKLAMA

Sistema kritikuojama

Verta pripažinti, jog ne visi džiaugiasi didesniu sienos kirtimo proceso skaitmeninimu. Dėl išplėstos ETA sistemos kritikai nerimauja, kad papildomas procesas ir mokestis taps kliūtimi jaunesniems ir mažiau pasiturintiems keliautojams.

Kiti nerimauja, kad tautoms ir regionams toliau pereinant prie internetinių atvykimo formų, jie nebegaus paso antspaudų, kurie keliautojams nuo seno užima sentimentalią vietą.

Be to, daugiausiai nerimo keliantis klausimas – kas nutiks įvykus techniniam sistemos gedimui.

Kam i ta UK vykt, baisi, pajuodavus, zmoniu prigrusta, apsnerksta salele pasidare, jau i Indija panasi darosi. Kas ten savo noru gali vykti, dirbt ir gyventi toje pelkes salyje su baisiu oru, didziausiom nuomom, kruvom zmoniu ir didziausiu nusikaltamumu, ten net diena gali apiplesti koks ruberoidas apsinarkasines. Tegu daro tas vizas ar ka nori. Architektura grazi ir ties tuom Anglijos grozis ir baigiasi, nusivaziavus ta Anglija.
sveiki atvyke i skaitmenini konclageri
Idomu ka Lietuva darys, toliau neribos atvykeliu is ruskynu, jau net AIDS susirgimu gauseja, prostitucija klesti, kas toliau?!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų