Anonimiškumą išlaikantis menininkas iš Bristolio, kurio kūryba parduodama už milijonus svarų sterlingų, savo piešinį ant subombarduoto pastato paviešino socialiniame tinkle „Instagram“. Paviešintoje fotografijoje vaizduojama gimnastė, stovinti ant rankų tarp nuolaužų Borodiankos mieste, kurį subombardavo Rusija, o vėliau okupavo.
Spėjama, kad menininkas kurį laiką buvo karo draskomoje šalyje, mat skirtinguose Ukrainos miestuose pasirodė vis naujų piešinių.
Taip pat plintančiose fotografijos paviešinta ir daugiau piešinių, kuriuos galimai įamžino tas pats menininkas.
Štai viename iš piešinių buvo pavaizduotas vyras, panašus į Rusijos diktatorių Vladimirą Putiną, kurį tarsi dziudo rungtynių metu, atliekant kovinį veiksmą, permeta vaikas. Pastebima, kad būtent V. Putinas simpatizuoja kovos menams.
We are stronger than David
— Defense of Ukraine (@DefenceU) November 12, 2022
They are weaker than Goliath.
Possibly by Banksy pic.twitter.com/dRGp2kftqy
Baltieji rūmai giria Ukrainos „nepaprastą pergalę“ Chersone
Baltieji rūmai šeštadienį sveikino Ukrainos „nepaprastą pergalę“ pietiniame Chersono mieste, atkovotame iš rusų okupantų.
„Išties atrodo, kad ukrainiečiai ką tik pasiekė nepaprastą pergalę... Vienoje iš regionų sostinių, kurią Rusija buvo užėmusi per šį karą, dabar vėl iškelta Ukrainos vėliava ir tai gan nepaprastas dalykas“, – žurnalistams sakė patarėjas nacionalinio saugumo klausimas Jake'as Sullivanas, lydintis prezidentą Joe Bideną Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) viršūnių susitikime Kambodžoje.
J. Sullivano teigimu, Rusijos pajėgų atsitraukimas iš Chersono turės „platesnių strateginių pasekmių“, įskaitant Rusijos grėsmės kitiems Pietų Ukrainos miestams, tokiems kaip Odesa, sumažinimą.
„Tai svarbus momentas, pasiektas dėl ukrainiečių neįtikėtinos valios jėgos ir įgūdžių, su nemažėjančia ir vieninga Jungtinių Valstijų ir mūsų sąjungininkių parama“, – sakė J. Sullivanas.
Paklaustas apie pranešimus, kad J. Bideno administracija pradėjo spausti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį aiškintis galimybes derėtis su Maskva, J. Sullivanas pažymėjo, kad ne Ukraina, o Rusija turi nuspręsti, ar sėsti prie derybų stalo.
„Šiai Vakarų spaudoje [minimai] sąvokai, „kada Ukraina derėsis?“... trūksta esminių dalykų“, – sakė jis.
„Galiausiai... Ukraina šiame konflikte yra taikos šalis, o Rusija – karo šalis. Rusija įsiveržė į Ukrainą. Jei Rusija nuspręstų sustabdyti kovas Ukrainoje ir išeitų, tai būtų karo pabaiga. Jei Ukraina nuspręstų sustabdyti kovą ir pasiduoti, tai būtų Ukrainos pabaiga“, – kalbėjo J. Sullivanas.
„Esant tokiam kontekstui, mūsų pozicija išlieka tokia, kokia buvo, ir iš esmės yra glaudus konsultavimasis bei parama [Ukrainos] prezidentui [Volodymyrui] Zelenskiui“, – pridūrė jis.