Balandžio mėnesį „Pašai Mersedesui“ buvo skirtas namų areštas dėl įtarimų keliant priešiškumą tarp skirtingų konfesijų ir Rusijos agresijos Ukrainoje pateisinimo. Tuomet Maskvos metropolitui Ukrainoje buvo skirtas namų areštas.
Vėliau Ukrainos saugumo tarnyba pateikė naujų kaltinimų P. Lebedžiui ir teismas pakeitė namų areštą į laisvės apribojimą su galimybe išeiti į laisvę už užstatą.
Užstatas siekė, atrodytų, milžinišką sumą – 33,3 mln. grivinų (apie 817 tūkst. eurų), tačiau ji Dievo tarnui pasirodė nesunkiai įveikiama. Anot vieno iš P. Lebedžio advokatų, pinigus pavyko surinkti internete iš tikinčiųjų, „apie tūkstantis žmonių suaukojo reikiamą sumą“.
Ukrainos prokuratūros atstovai tvirtinimo, kad metropolitui ir toliau taikomos visos iki tol nustatytos priemonės, įskaitant ir elektroninio sekimo apykoję.
P. Lebedis 1988-aisiais baigė Maskvos dvasinę seminariją. Sovietų Sąjungos laikais daug šventikų susidūrė su represijomis, tačiau dalis jų tapo saugumo agentais. Viešumoje nėra faktų, patvirtinančių, kad P. Lebedis bendradarbiavo ar bendradarbiauja su rusų saugumu.
Kitas Maskvos patriarchato Ukrainoje atstovas, metropolitas Iofanas studijavo tuometinio Leningrado dvasinėje seminarijoje, o jo mokymo įstaigai vadovavo su Kremliumi siejamas dabartinis Rusijos stačiatikių vadas, patriarchas Kirilas (K. Gundiajevas). Metropolitui Iofanui Ukrainos teisėsauga kaltinimus pateikė 2022-ųjų spalį.
P. Lebedis iki šių metų balandžio vadovavo Kyjivo Pečorų laurai – stačiatikių vienuolynui Kyjive. Teisėsaugos kratų metu patalpose buvo aptikta prokremliškos literatūros, vyko susidūrimai tarp bažnyčios tarnų ir jų pasekėjų ir teisėsaugos.
„Paša Mersedesas“ išgarsėjęs prabangiu gyvenimo būdu, jo turtai Ukrainos žiniasklaidoje vertinami milijonais dolerių. 2008-aisiais jis tapo Kyjivo Rados deputatu, atstovaudamas prokremlišką Viktoro Janukovyčiaus „Regionų partiją“.