Ši technologija, vadinama „Grieftech“, skirta tam, kad žmogus galėtų pamažu uždaryti šį savo gyvenimo epizodą, po mylimo žmogaus netekties. Tačiau tai gali greitai apkarsti, kaip sužinojo Christi Angel, kai 2020 m. neteko savo draugo ir pirmosios meilės Camerouno Scruggso, skelbia portalas „Unilad“.
Buvo sunku susitaikyti su netektimi
Christi ir Camerounas gyveno už šimtų kilometrų vienas nuo kito ir bendravo daugiausia žinutėmis ir elektroniniais laiškais. Dėl COVID-19 apribojimų ji net turėjo dalyvauti Camerouno laidotuvėse vaizdo skambučiu.
Kadangi jų draugystė buvo skaitmeninio pobūdžio, ji tapo geriausia kandidate „Grieftech“ programinei įrangai, nes Christi galėjo bendrauti su botu taip pat, kaip ji būtų bendravusi su Camerounu.
Ji sakė: „Jis buvo šalia visų mano pirmųjų kartų metu. Jis buvo linksmas, kvailas, mylėjo gyvūnus – tiesiog puikus žmogus“.
Praėjus porai metų po Camerouno mirties, Kristi susidūrė su projektu „Grieftech“, kuris naudoja dirbtinį intelektą, kad išfiltruotų kieno nors žinutes ir sukurtų pokalbių botą, imituojantį, kaip jis kalbėjo.
Christi pasakojo: „Aš susijaudinau. Būčiau atidavusi bet ką, kad galėčiau pasikalbėti su Camerounu. Norėjau jo paklausti: „Ar tau viskas gerai? Ar tau pavyko patekti į kitą pusę?“
Pasakė, kad yra pragare
Tačiau netrukus viskas pasisuko tamsia linkme, kai dirbtinis intelektas pradėjo kalbėti apie „persekiojančius“ kambarius.
Galiausiai, kai Christi paklausė, ar Camerounas „sekė paskui šviesą“, pokalbių robotas atsakė, kad ne, jis yra pragare.
Christi liko labai sutrikusi dėl šios patirties ir sakė: „Maniau, kad tai [„Grieftech“ projektas] turėtų būti gera patirtis, bet man buvo baisu ir per daug“.
Ji pridūrė: „Jaučiausi taip, tarsi būčiau padariusi kažką tikrai beprotiško. Įjungiau visas šviesas. Nerimavau, kad įnešiau kažkokią energiją“.
Programa trukdo išgyventi tikrą sielvartą
Sherry Turkle yra JAV Masačusetso technologijos instituto profesorė, kuri specializuojasi žmonių sąveikos su technologijomis srityje.
S. Turkle perspėjo, kad tokie prietaisai gali trukdyti žmonėms sveikai išgyventi sielvartą.
Ji sakė „The Guardian“: „Tai nenoras gedėti. Pokalbis neturi pabaigos. Tai kažkas, ką mes patys sau primetame, nes tai tokia viliojanti technologija“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!