Anot meteorologų, liepą karščiausia bus Graikijoje, Ispanijoje ir Italijoje.
Vokietijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje numatoma žemesnė nei vidutinė temperatūra, tačiau iki mėnesio pabaigos gali atšilti.
Pastaraisiais mėnesiais Atlanto vandenyno temperatūra mušė rekordus, o tai turėtų prisidėti prie pietryčių Europoje tvyrančio karščio, teigia „Maxar Technologies“ meteorologas Matthew Drossas.
Dėl karščių perspėja apie gaisrų grėsmę
Manoma, kad 2024 m. gali būti karščiausi per visą istoriją. Tai yra susiję ir su klimato kaita.
Jau birželį Graikijoje kilo miškų gaisrai, temperatūra viršijo 40 laipsnių. Nuo populiarių Santorini ir Mikono salų iki sostinės Atėnų – ateinančią savaitę kyla didelis pavojus, kad gaisrų gali padaugėti.
Liepos mėnesį šiaurės Italijoje, taip pat šiaurės Balkanuose ir Baltijos šalyse bus gausių kritulių centras. Čia susitiks vėsesnis oras iš šiaurės Europos ir šiltesnis oras iš pietryčių.
„Šioje zonoje gali kilti smarkios audros, kurios gali atnešti žalingus vėjus, krušą ir staigius potvynius“, – sako „AccuWeather Inc.“ vyresnysis meteorologas Taileris Roysas.
Kitose Europos dalyse, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje, liepos mėnesį kritulių kiekis bus mažesnis už vidutinį.
Įvairios institucijos dalijasi patarimais gyventojams, kaip elgtis, kad karščių metu nepakenktumėte sau.
„Business Insider“ kiek anksčiau pateikė sąrašą dalykų, kurių karščių metu jokiu būdu nereikėtų palikti automobiliuose.