„Nuo pirmųjų valandų po pranešimo apie buvusio režimo žlugimą Izraelis pradėjo rengti intensyvius oro smūgius, tyčia naikindamas ginklų ir amunicijos sandėlius“, – sakė Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR).
Naktinių smūgių taikiniai, be kita ko, buvo ir Sirijos kariuomenei priklausantys „oro gynybos ginklų ir šaudmenų sandėliai“ pakrantės Latakijos ir Tartuso provincijose, teigė SOHR.
Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija, turinti šaltinių Sirijoje tinklą, teigė, kad Izraelis taip pat sudavė smūgius šalies pietuose, taikydamasis į Tal al Harą netoli Izraelio aneksuotų Sirijos Golano aukštumų ir karines pozicijas Izraa‘oje, Daraa provincijoje.
Taip pat Izraelis smogė ir sunaikino sandėlius, kuriuose buvo laikomi „prieštankiniai ginklai“ Kalamūno rajone Damasko apylinkėse, pridūrė ji.
Nuo 2011 metų, kai Sirijoje prasidėjo pilietinis karas, Izraelis šalyje surengė šimtus smūgių, daugiausia nukreiptų prieš kariuomenę ir Irano remiamas grupuotes.
Izraelis retai komentuoja pavienius smūgius Sirijoje, tačiau ne kartą yra sakęs, kad neleis Iranui plėsti savo pozicijų šalyje.
Naktiniai reidai buvo surengti po SOHR pranešimų, kad Izraelis sekmadienį smogė karinių, žvalgybos ir muitinės pastatų saugumo kompleksui Damasko mieste.
Pasak organizacijos, Izraelis smogė ir kitur, įskaitant kariuomenės pozicijas ir ginklų sandėlius netoli Mazzeho karinio oro uosto miesto pakraštyje. Taip pat Izraelis sekmadienį „bombardavo buvusius karinius objektus“ Sirijos pietinėje Kuneitros provincijoje.
Be to, ji teigė, kad „sausumos pajėgos prasiskverbė... ir perėmė buvusių režimo pajėgų stebėjimo punktų kontrolę“ Hermono kalno rajone, esančiame toliau į šiaurę, arčiau Libano sienos.
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį sakė nurodęs Izraelio kariuomenei „užimti“ demilitarizuotą buferinę zoną pasienyje su Sirija po B. al Assado nuvertimo, o Izraelio kariuomenė įvedė komendanto valandą penkių toje teritorijoje esančių Sirijos miestų gyventojams.
Izraelio vadovas sakė, kad 50 metų galiojęs abiejų šalių „susitarimas dėl atsitraukimo“ žlugo ir „Sirijos pajėgos paliko savo pozicijas“.
Dėl šios priežasties jis sakė: „Vakar nurodžiau IDF (kariuomenei) užimti buferinę zoną ir netoliese esančias vadavietes. Neleisime jokioms priešiškoms pajėgoms įsitvirtinti mūsų pasienyje“.
1967 metais Izraelis iš Sirijos atėmė didžiąją dalį Golano aukštumų, o vėliau jas aneksavo – šio žingsnio tarptautinė bendruomenė iš esmės nepripažino.
Izraelio užsienio reikalų ministras Gideonas Saaras pirmadienį pareiškė, kad buferinės zonos užėmimas yra „ribotas ir laikinas žingsnis“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!