Viduryje nakties Tailando ugniagesys Pinyo Pukpinyo savo rankomis lyg niekur nieko čiumpa beveik penkių metrų ilgio pitoną įsitaisiusį Bangkoke gyvenančios moters namų pastogėje. Didžiuliui ropliui taip netikėtai pabusti iš miego, regis, visai ne prie širdies:
„Turiu išlikti ramus. Ši gyvatė labai stipri, jeigu ji atliks netikėtą judesį gali įkasti. Ji turi labai aštrias iltis.“
Norėdamas kuo mažiau sužeisti roplius, 50-ties metų gyvačių gaudytojas, jas iš tailandiečių namų traukia tik plikomis rankomis. Tokie pasigalynėjimai su maždaug 20 kg sveriančia gyvate kaip ši, gelbėtojui tikra kasdienybė. Jis skaičiuoja, kad per metus tautiečių namuose pagauna iki 800-tų ir taip jau 16-ka metų. Dažniausiai vyrui galynėtis tenka su pitonais, tačiau neretai pasivaikyti tenka ir itin nuodingas gyvates kaip pavyzdžiui kobra.
„Ankščiau labai bijojau, tačiau praleidęs daug laiko studijuodamas gyvačių elgseną, įgavau drąsos. Tiesa, išlieku atsargus“, – pasakoja ugniagesys – gelbėtojas Pinyo Pukpinyo.
Tailande gyvatės į žmonių namus patenka nuolatos. Įprastai šie ropliai gyvena po žeme esančiuose miesto kanaluose, tačiau prasidėjus lietingam sezonui ieškodamos maisto vamzdžiais jos įšliaužia į gyventojų tualetus, sodus ar vandentiekio sistemas. Pernai vien Bangkoke sulaukta beveik 40 000 gyventojų pranešimų apie gyvates namuose.
„Ankščiau šiame mieste tiek daug gyvačių nebuvo, tačiau pastaruoju metu niekas jomis nesirūpina, todėl jų skaičius auga“, – teigia P. Pukpinyo.
Laisvu nuo gyvačių gaudymo laiku, žymusis gelbėtojas, ugniagesių stotyje rūpinasi pagautais ropliais. Juos maitina priešpaleidžiant toliau nuo gyvenamų teritorijų.