Tikėtina, kad šis incidentas yra jau trečias branduolinių ginklų turinčios valstybės raketų bandymas per kiek daugiau nei savaitę.
„Šiaurės Korėja paleido neatpažintą sviedinį rytų kryptimi“, – sakoma Pietų Korėjos kariuomenės Jungtinio štabų vadų komiteto pranešime.
Blinkenas: Šiaurės Korėja raketų paleidimais galbūt siekia dėmesio
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį sakė, kad Šiaurės Korėja įtampą didinančiais savo raketų bandymais galbūt siekia dėmesio.
Amerikiečių diplomatijos vadovas pakartojo raginimą Šiaurės Korėjai derėtis su Jungtinėmis Valstijomis ir sakė, kad Vašingtonas neturi „jokių priešiškų ketinimų“ Kim Jong Uno režimo atžvilgiu.
„Galvoju, kad kai kuriais šių dalykų Šiaurės Korėja bando gauti dėmesio. Ji yra tai dariusi praeityje, ji tikriausiai ir toliau tai darys“, – sakė A. Blinkenas interviu televizijai MSNBC.
Šiaurės Korėjos ginklų bandymai „nepaprastai destabilizuoja, jie pavojingi ir prieštarauja visai virtinei Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų“, sakė A. Blinkenas.
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida trečiadienį pranešė, kad Kim Jong Unas asmeniškai stebėjo sėkmingą hipergarsinės raketos bandymą. Tai buvo jau antras toks branduolinį ginklą turinčios valstybės bandymas per mažiau nei savaitę.
Netrukus po to Vašingtonas paskelbė sankcijas penkiems Šiaurės Korėjos piliečiams, susijusiems su balistinių raketų programa. Šiaurės Korėjos Užsienio reikalų ministerijos atstovas dėl to apkaltino JAV „tyčia eskaluojant“ situaciją.
Jei „JAV užims tokią konfrontacinę poziciją, KLDR (Šiaurės Korėja) bus priversta į tai griežčiau reaguoti“, sakė atstovas. Jo komentarą anksti penktadienį paskelbė valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Nuo trijų Kim Jong Uno susitikimų su ankstesniu JAV prezidentu Donaldu Trumpu, neįprastai asmeniškai įsitraukusiu į diplomatiją su Šiaurės Korėja, derybos su Pchenjanu yra įstrigusios.
Per D. Trumpo derybas jokio ilgalaikio susitarimo nebuvo pasiekta, o dabartinio JAV prezidento Joe Bideno administracijos pasiūlymais rengti žemesnio rango pareigūnų derybas Šiaurės Korėja nesusidomėjo.