Ukraina šį mėnesį savo bepiločiais orlaiviais surengė virtinę atakų prieš pagrindinius Rusijos amunicijos sandėlius, padarydama didelę žalą ir sunaikindama daugybę ginklų, kurie yra labai svarbūs remiant Maskvos karo mašiną.
Šios atakos parodė Ukrainos tolimojo nuotolio bepiločių orlaivių programų sėkmę, taip pat kelia klausimų dėl Rusijos gebėjimo veiksmingai sustabdyti šias sistemas.
Bergždžios Rusijos pastangos
Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos teigimu, faktas, kad Kyjivas gali greitai vieną po kito surengti didelius išpuolius, parodo, kaip Rusija stengiasi atremti šiuos smūgius, tačiau nesėkmingai, nors Maskva turi platų oro gynybos tinklą.
Šį oro gynybos tinklą sudaro „žemė-oras“ raketų sistemos, elektroninės kovos pajėgumai, priešlėktuviniai pabūklai ir naikintuvai.
Ukraina pranešė, kad jos tolimojo nuotolio bepiločiai orlaiviai sugebėjo apeiti Rusijos oro gynybą ir smogti amunicijos sandėliui Volgogrado srityje.
Sėkmingai kenčia logistika
„Business Insider“ rašo, kad sekmadienį atnaujintoje žvalgybos ataskaitoje Didžiosios Britanijos gynybos ministerija teigia, kad „labai tikėtina“, kad Ukrainos atakos „privers Rusijos logistikos grandinę dar labiau išsisklaidyti, baiminantis papildomų smūgių, padidinančių naštą ir taip ištemptai logistikos sistemai“.
JAV įsikūrusio Karo studijų instituto (ISW) analitikai pateikė panašų vertinimą po to, kai rugsėjo viduryje ukrainiečiai smogė Rusijos amunicijos sandėlui Tverės srityje.
Analitikai teigė, kad pasikartojantys smūgiai Rusijos amunicijos sandėliams, padarę didelę žalą, gali priversti Maskvos karinę vadovybę išsklaidyti savo paramos ir logistikos sistemas, kad jos būtų mažiau pažeidžiamos Ukrainos atakų.
Kliaunasi bepiločiais
Tačiau Rusijos nesugebėjimas atremti tolimų Ukrainos atakų nėra naujiena. Maskva per visą karo laikotarpį stengėsi tai padaryti.
Jau kelis mėnesius Ukraina sugebėjo sėkmingai nusitaikyti į svarbiausius karinius ir energetikos objektus Rusijoje. Kyjivas, vykdydamas šią kampaniją, kliovėsi vietoje gaminamais bepiločiais orlaiviais, nes jam draudžiama naudoti Vakarų tiekiamas raketas smogti Rusijos teritorijai.
Ukrainos pareigūnai jau seniai užsiima šiuo klausimu, kad Vakarai atsisakytų šių apribojimų, tvirtindami, kad tai geriau leistų jiems pažeisti Rusijos karinius pajėgumus.