Spalio 2 d. visuose Rusijos regionuose bus surengtas didelio masto gyventojų perspėjimo sistemų bandymas regionų ir savivaldybių valdžios institucijų lygmeniu, pranešė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija.
Bandymo metu visoje šalyje skambės sirenos, vienai minutei bus nutrauktos televizijos ir radijo transliacijos, o po to bus paleistas specialus signalas „Dėmesio visiems!“, rašoma „Astra“.
Putinas paskelbė keičiantis branduolinio ginklo panaudojimo doktriną
Rugsėjo 25 d. V. Putinas paskelbė, kad Rusija keičia savo branduolinę doktriną ir smarkiai išplečia branduolinių ginklų panaudojimo pagrindų sąrašą. Visų pirma dokumente įvesta nuostata, pagal kurią bet kurios branduolinės galios remiamos valstybės agresija bus laikoma bendru puolimu prieš Rusiją. Taip pat siūloma doktriną papildyti galimybe panaudoti branduolinį ginklą, jei bus gauta „patikimos informacijos“ apie masinį sparnuotųjų raketų ir bepiločių orlaivių paleidimą prieš taikinius šalyje.
Pakeitimai buvo paskelbti pasirodžius informacijai, kad Ukraina gali gauti leidimą naudoti Vakarų raketas smūgiams giliai į Rusijos teritoriją. Kremlius pareiškė, kad pakeitimus galima laikyti tam tikru signalu Kijevo sąjungininkams, kuriame įspėjama „apie pasekmes tuo atveju, jei jie dalyvautų puolime prieš Rusijos Federaciją įvairiomis priemonėmis, nebūtinai branduolinėmis“.
JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas paragino pasmerkti V. Putino „branduolinę retoriką“ ir doktrinos pakeitimus pavadino „neatsakingais“. Panašų pareiškimą padarė ir ES užsienio politikos atstovas spaudai Peteris Stano, pažymėjęs, kad V. Putino „nepriimtinas elgesys“, kuriuo jis jau ne pirmą kartą žaidžia branduoline korta, „parodo pasauliui tikrąjį jo veidą“.
Kada panaudoti branduolinį ginklą spręs Gynybos ministerijos ekspertai, aiškina Kremlius
Rusijos poreikį panaudoti branduolinius ginklus įvertins Gynybos ministerija, sakė prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Jis patikslino, kad pagal atnaujintą valstybės politiką branduolinio atgrasymo srityje būtent ši ministerija turėtų nuspręsti, ar atsirado sąlygos tokiems veiksmams, ar ne.
„Tai veikiau mūsų specialistų, mūsų kariškių prerogatyva. Jie atidžiai stebi, kokie tiksliai ginklai naudojami ir kaip jie naudojami. Būtent jie fiksuoja tiesioginį kolektyvinio Vakarų šalių įsitraukimą į konfliktą aplink Ukrainą, ir jie nesumažins savo dėmesio“, – „The Moscow Times“ cituojamas D. Peskovas.
Taip jis atsakė į klausimą, kad kai kurios neseniai prezidento išsakytos branduolinio ginklo panaudojimo sąlygos jau vyksta: pavyzdžiui, Ukraina masiškai leidžia dronus į Rusiją ir atakoms naudoja raketas.