„Iki paliaubų dar toli“, – visuomeniniam transliuotojui ZDF sakė O. Scholzas, atsakydamas į klausimus, ar Vokietija užtikrintų taiką Ukrainoje savo pačios kariais. Pasak kanclerio, „karas vis dar vyksta kiekvieną dieną didžiausiu brutalumu“.
Iki tol Vokietija ir Europa turi užtikrinti, kad Ukraina nebūtų palikta viena.
O. Scholzas nurodė, kad klausimas, ar tarptautiniai kariai galėtų atlikti vaidmenį Ukrainoje paliaubų atveju „ir ar iki to apskritai bus prieita“, tebėra visiškai atviras.
Jungtinės Valstijos ir Rusija šią savaitę surengė pradines derybas dėl karo Ukrainoje užbaigimo. Ukrainos ar jos rėmėjų Europoje atstovai pokalbiuose nedalyvavo. Tvyro susirūpinimas, kad Ukraina gali būti priversta daryti skausmingas nuolaidas ir kad JAV paliks europiečius vienus užtikrinti galimą ugnies nutraukimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!