• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pranešama, kad didžiausia Rusijos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) gamintoja sustabdė gamybą dėl sankcijų poveikio, nes Vladimiro Putino pradėtas karas Ukrainoje ir toliau neigiamai veikia Rusijos energetikos pramonę.

12

Pranešama, kad didžiausia Rusijos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) gamintoja sustabdė gamybą dėl sankcijų poveikio, nes Vladimiro Putino pradėtas karas Ukrainoje ir toliau neigiamai veikia Rusijos energetikos pramonę.

REKLAMA

Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad „Novatek“ sustabdė savo projekto „Arctic LNG 2“, kuriame perdirbamos dujos iš Vakarų Sibiro Gydano pusiasalyje esančio Utrenėjos telkinio, veiklą, ir tai yra naujausias smūgis Rusijos kuro eksportui.

Sumažino perdirbimą

Rusijos eksportą, kuriuo finansuojamas V. Putino karas Ukrainoje, apsunkino pasikartojantys bepiločių lėktuvų smūgiai naftos objektams, dėl kurių kaltinama Ukraina. Vienas energetikos pramonės ekspertas portalui „Newsweek“ sakė, kad valstybinė naftos milžinė „Rosneft“ kovą penktadaliu sumažino kasdienį naftos perdirbimą.

Bendrovė „Novatek“ siekė plėsti suskystintųjų gamtinių dujų eksportą po to, kai dėl sankcijų, įvestų po invazijos į Ukrainą, Rusija neteko pagrindinio dujų eksporto į Europą vamzdynais.

REKLAMA
REKLAMA

Projektu buvo siekiama pradėti komercinį SGD tiekimą pirmąjį šių metų ketvirtį, tačiau užsienio akcininkai sustabdė savo dalyvavimą po to, kai bendrovei buvo pritaikytos Vakarų sankcijos, teigė „Reuters“.

REKLAMA

Vienas traukinys (gamybos įrenginys, naudojamas gamtinėms dujoms paversti SGD) bus sustabdytas bent iki birželio pabaigos, sakė „Reuters“ šaltinis. Kiti du traukiniai bus tiekiami jūra iš arktinio Murmansko uosto.

Trūksta tanklaivių

Tačiau dėl sankcijų trūksta specializuotų tanklaivių, kurie galėtų gabenti SGD iš Rusijos per storą jūros ledą. Šešis tanklaivius „Arc7“ turėjo pastatyti bendrovė „Hanwha Ocean“ – tris Rusijos pirmaujančiai tanklaivių grupei „Sovcomflot“ ir tris Japonijos bendrovei „Mitsui O.S.K. Lines“.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos portalas „Vedomosti“ citavo Rusijos energetikos ministerijos pareigūnus, teigiančius, kad dėl vėluojančių suskystintų gamtinių dujų siuntų vasarį projekto gavyba sumažėjo iki 83 mln. tonų.

Rusija yra ketvirta pagal dydį SGD gamintoja pasaulyje, per metus eksportuojanti 32,6 mln. tonų. Projekto „Novatek“ sustabdymas pakenks šalies tikslui iki 2035-iųjų užimti penktadalį pasaulinės SGD rinkos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai naujausias smūgis Rusijos energijos eksportui, kuris yra labai svarbus finansuojant karo veiksmus Ukrainoje ir ambicingus V. Putino socialinių išlaidų planus per ateinančius šešerius metus.

Nusitaikė į naftos objektus

Pastaraisiais mėnesiais Ukraina nusitaikė į naftos įrenginius didelėje Rusijos teritorijoje, įskaitant Riazanę ir Pervyj Zavodą į pietus nuo Maskvos, Rostovo sritį prie Ukrainos sienos, taip pat Žemutinį Naugardą ir Kirišą netoli Sankt Peterburgo.

REKLAMA

Taikiniai buvo pagrindiniai technologiniai įrenginiai, užtikrinantys žaliavų perdirbimą, kad būtų gaunami eksportui tinkamos kokybės naftos produktai. Naujienų agentūra „Bloomberg“ teigė, kad nukentėjusios naftos perdirbimo gamyklos sudarė 12 proc. visų Rusijos naftos perdirbimo pajėgumų.

JAV „CGS Strategy“ rinkodaros grupės prezidentas Michailas Gončaras sakė, kad analizė parodė, jog didžiausios Rusijos naftos bendrovės „Rosneft“ vidutiniai dienos naftos perdirbimo pajėgumai, palyginti su sausio mėnesiu, sumažėjo 19 proc.

Jis pridūrė, kad didelė į eksportą orientuota „Rosneft“ naftos perdirbimo gamykla Tuapsėje (Krasnodaro krašte) nedirba jau daugiau kaip du mėnesius. Taip pat nors žala yra didelė, nereiškia, kad ji mirtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų