Taip jis reagavo į JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimą „atsiimti“ kanalą.
„Atmetame visiškai viską, ką yra pasakęs ponas Trumpas. Pirmiausia todėl, kad tai netiesa, o antra, Panamos kanalas priklauso Panamai ir toliau priklausys Panamai. Panamos kanalas nebuvo Jungtinių Valstijų koncesija ar dovana“, – teigė J. R. Mulino per vienos grupės susitikimą Pasaulio ekonomikos forume (PEF) Davose, Šveicarijoje.
D. Trumpas pirmadienį savo inauguracinėje kalboje pakartojo priekaištą, kad Kinija iš esmės valdo Panamos kanalą vis aktyviau veikdama aplink vandens kelią.
„Mes jo neatidavėme Kinijai, mes jį atidavėme Panamai. Ir mes jį atsiimame“, – pareiškė D. Trumpas.
Kanalas, kurį Jungtinės Valstijos baigė statyti 1914 metais, buvo perduotas Panamai 1999-ųjų gruodžio 31-ąją pagal keliais dešimtmečiais anksčiau pasirašytą susitarimą.
Panama pasiskundė Jungtinėms Tautoms (JT) dėl D. Trumpo grasinimų, remdamasi JT Chartijos straipsniu, draudžiančiu bet kuriai narei „grasinti jėga ar ją panaudoti“ prieš kitos narės teritorinį vientisumą ar politinę nepriklausomybę
Kinija trečiadienį taip pat pareiškė, kad „niekada nesikišo į kanalo reikalus“.
J. R. Mulino teigė, kad jis nėra sunerimęs, o Panamos „tokie pareiškimai nesutrikdys“.
„Negalima peržengti tarptautinės viešosios teisės ir nustatyti kriterijus“, – sakė jis.
„Tačiau tai taip pat verčia mus galvoti, kad po šios – pavadinkime ją krize – turi būti galimybių dirbti su Jungtinėmis Valstijomis kitais mums svarbiais klausimais“, – pažymėjo jis.
J. R. Mulino sakė, kad tai galėtų apimti saugumo ir migracijos klausimus, Panamai turint savų problemų pasienyje su Kolumbija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!