• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakartvelas atsigręš į Rusiją? Opozicija pasmerkė rinkimų rezultatus

atnaujinta 14:42 val.

Sakartvelo parlamento rinkimus aptemdė spaudimas rinkėjams ir nelygios konkurencinės sąlygos, sekmadienį pareiškė tarptautiniai stebėtojai, po to, kai valdančioji partija paskelbė tvirtą pergalę.

Sakartvelo parlamento rinkimus aptemdė spaudimas rinkėjams ir nelygios konkurencinės sąlygos, sekmadienį pareiškė tarptautiniai stebėtojai, po to, kai valdančioji partija paskelbė tvirtą pergalę.

REKLAMA

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos, Europos Tarybos, Europos Parlamento ir NATO jungtinės stebėjimo misijos pareiškime teigiama, kad balsavimą „lydėjo nelygios konkurencinės sąlygos, spaudimas ir įtampa“, ir išreiškiamas susirūpinimas dėl rezultatų patikimumo.

Atmetė balsavimo rezultatus

Sakartvelo parlamento rinkimuose pergalę iškovojo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, sekmadienį pranešė šalies vyriausioji rinkimų komisija. Opozicija anksčiau atmetė balsavimo rezultatus kaip suklastotus.

Oficialūs rezultatai iš daugiau kaip 99 proc. rinkimų apylinkių parodė, kad „Sakartvelo svajonė“ laimėjo 54,08 proc. balsų, o keturių provakarietiškų opozicinių aljansų sąjunga surinko 37,58 proc., spaudos konferencijoje sakė centrinės rinkimų komisijos pirmininkas Giorgis Kalandarišvilis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, „rinkimai vyko ramioje ir laisvoje aplinkoje“.

Visgi tarptautiniai stebėtojai teigė, kad nors rinkimų diena iš esmės buvo gerai organizuota, ji „pasižymėjo įtempta aplinka“.

REKLAMA

„Nelygios konkurencinės sąlygos (...) mažina pasitikėjimą rezultatais“, – sakoma pareiškime.

Stebėtojai teigė, kad rinkėjams pasiūlyto plataus pasirinkimo „nepakanka, kad rinkimai atitiktų tarptautinius demokratijos principus“.

Opozicinės partijos tvirtino, kad per balsavimą būta balsavimo biuletenių klastojimo ir bauginimo atvejų.

Rinkimų rezultatai sudaro prielaidas politinei kovai, kuri, kaip perspėja analitikai, gali sužlugdyti Sakartvelo siekius prisijungti prie Europos Sąjungos (ES).

REKLAMA
REKLAMA

Briuselio griežtai kritikuotos partijos „Sakartvelo svajonė“ pergalės atveju šalis gali užmegzti glaudesnius ryšius su kaimynine Rusija, o Kaukazo šalies viltims įstoti į ES gali būti suduotas didelis smūgis.

2012 metais į valdžią atėjusi „Sakartvelo svajonė“ iš pradžių laikėsi liberalios provakarietiškos politikos darbotvarkės, tačiau per pastaruosius dvejus metus sustiprino savo antivakarietiškas ir antiliberalias pozicijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sakartvelą apėmė masiniai protestai dėl to, kad, opozicijos nuomone, vyriausybė bando apriboti demokratines laisves ir nukreipti keturių milijonų gyventojų šalį nuo provakarietiško kurso į Rusijos orbitą.

Sakartvelo prezidentė apkaltino Rusiją prisidėjus prie įtariamo rinkimų klastojimo

Sakartvelo prezidentė Salome Zurabišvili apkaltino Rusiją prisidėjus prie įtariamo rinkimų klastojimo Sakartvele ir pareiškė, kad jos šalis tapo „Rusijos specialiosios operacijos“ auka.

REKLAMA

„Esame Rusijos specialiosios operacijos, modernios hibridinio karo prieš Sakartvelo liaudį formos, liudininkai ir aukos“, – teigė ji.

Sekmadienio vakarą Sakartvelo prezidentė pareiškė, kad nepripažįsta šeštadienį vykusių parlamento rinkimų rezultatų dėl, jos teigimu, didelio masto sukčiavimo.

Provakarietiška prezidentė S. Zurabišvili paragino pirmadienį surengti gatvės protestus prieš rezultatus.

REKLAMA

Preliminariais rinkimų komisijos duomenimis, šeštadienio rinkimus laimėjo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, surinkusi kiek daugiau nei 53 proc. balsų.

Opozicija yra susiskaldžiusi į kelis blokus, iš kurių populiariausia, „Koalicija už permainas“, komisijos duomenimis, laimėjo 11 proc.

Tačiau Sakartvelo ir tarptautiniai rinkimų stebėtojai nustatė daug pažeidimų, įskaitant rinkėjų bauginimą, spaudimą valdžios institucijoms, smurtą prieš stebėtojus, balsų pirkimą, daugkartinį balsavimą ir biuletenių klastojimą.

Tai jau visiems, bent kiek besidominantiems pasaulio politika, neginčijamai buvo aišku, kad Rusija jau keletas metų, kaip galutinai , de facto įtraukė Gruziją į savo įtakos zoną. Tik Lietuvos žiniasklaida vis bandė meluoti apie realią padėtį Gruzijoje ir rašė mums rašinėlius. Realiai vyksta naujas pasaulio politinio žemėlapio kūrimas
Bet vietiniai save vadino ir toliau vadina Gruzinais.
Na nenori Gruzija į ES,koks mūsų reikalas!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų